LKA studenti piedalās Starptautiskajā laikmetīgās dejas studentu festivālā ”SHOCK ACADEMIA” Lietuvā

06.06.2019

4. jūnijā Viļņā, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Dejas un kustības departamenta organizētajā Starptautiskajā laikmetīgās dejas studentu festivālā ”SHOCK ACADEMIA”, piedalījās septiņi no bakalaura studiju “Laikmetīgās dejas māksla” pirmā kursa studentiem – Darja Turčenko, Milēna Pavilča, Patrīcija Mūrniece, Ramona Levane, Roberta Gailīte, Sabīna Zeinalova un Vladimirs Goršantovs. Studenti kopā ar horeogrāfi Ilzi Zīriņu Lietuvā prezentēja izrādi “Vai Pjero ir miris?”, kas tapusi Anša Rūtentāla 70 gadu jubilejas notikumu ietvaros.

Ilze Zīriņa par izrādi: “Jaunos dejotājus nodarbina jautājums par savu oriģinalitāti. Anša Rūtentāla piedāvātā tēma, kurai viņš smēlies iedvesmu britu mākslinieka Orbija Bērdsleja darbā “Pjero nāve”, iedvesmoja mūs uzsākt drosmīgu pašizpētes procesu un meklēt oriģinalitāti savā patībā, kas varbūt nesakrīt ar priekšstatiem par veiksmīgu, visu varošu, augsta intelekta apgarotu varoni.”

Festivāls Viļņā norisinās jau 6. reizi, šogad no 3. līdz 5. jūnijam, un tajā piedalās studenti no skolām Lietuvā, Latvijā un Lielbritānijā.