ZIŅAS

LKA studentu biznesa idejas iegūst augstāko novērtējumu hakatonā “MediaHack 2021”

12.10.2021

No 8. līdz 10. oktobrim tiešsaistē notika starptautisks, mediju jomai veltīts hakatons “MediaHack 2021”, kas bija veltīts mediju jomas izaicinājumiem. Hakatona jeb ideju maratona mērķis bija 48h laikā radīt inovatīvas idejas mediju jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē.

Hakatonā piedalījās arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kopīgās bakalaura studiju programmas “Radošās industrijas” 2.kursa studenti, kuri ar pieredzējušu mentoru un ekspertu atbalstu izstrādāja risinājumus, kas uzlabo un maina veidus, kā tiek radīts un patērēts mediju saturs, risinātas aktuālas problēmas ar informācijas uztveršanu un apstrādi. Studentu komandas 48h laikā radīja un attīstīja idejas, kas saista radošās industrijas ar informācijas sniegšanu, atlasi, apstrādāšanu un izplatīšanu.

LKA studentu komandu biznesa idejas ieguva augstāko novērtējumu – pirmās trīs vietas!

3.vietu un 500 EUR balvu ieguva komanda “Korero” (Rūdolfs Kivlenieks, Eduards Bruns, Elvis Arhinovičs, Kristmunds Inguss Lauva). Komanda attīstīja ideju par viedokļa izteikšanas nozīmību sabiedrības viedokļa veidošanā un sabiedrības motivēšanu sniegt kvalitatīvus komentārus.

 2.vietu  un 1000 EUR balvu ieguva komanda “LA VA”(Sanija Jansone, Kristiāna Paegle, Elīze Ekarte), kuras attīstīja ideju par aplikāciju, ar kuras palīdzību var uzlabot latviešu valodas gramatiski pareizu lietošanu, ierunājot savu runu un saņemot ieteikumus tās uzlabošanā.

1.vietu un 1500 EUR balvu ieguva komanda “Re:Cycle” (Paula Liepiņa, Rūta Alise Skuja, Estere Graumane) par aplikāciju, kura sniedz informāciju un palīdzību atkritumu šķirošanā, norādot, kurā konteinerā jāievieto, kur atrodas tuvākais konteiners. DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs, pasniedzot balvu, uzsvēra, ka DELFI ir gatavi izskatīt iespēju uzsākt sadarbību, lai “RE:Cycle” ideja sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju.

Pasākuma sadarbības partneri ir Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina fabrika, biedrība “WindHackers”, DELFI, Tilde, LSM.lv, Latvijas Radio 5, Latvijas Televīzija, mediju grupa “Latvijas Mediji”, Ghetto Games, Vividly.

MediaHack 2021 organizators un biedrības “WindHackers” vadītājs Kārlis Skuja. 

https://mediahack.co/