ZIŅAS

LKA un Inholandes Lietišķo zinātņu universitātes studenti piedalās programmā nākotnes radošās telpas modelēšanai

18.03.2025

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Inholandes Lietišķo zinātņu universitāti (Inholland University of Applied Sciences) Amsterdamā pirmo reizi bakalaura programmu studentiem piedāvāja iespēju piedalīties starptautiskā COIL (Collaborative Online International Learning) programmā.


Studiju kursa “Radošā uzņēmējdarbība” mācību programmā tika integrēta starptautiskā sadarbība, apvienojot LKA “Kultūras un mākslu studijas” 2.kursa studentus un Inholandes Lietišķo zinātņu universitātes Pilsētas atpūtas un tūrisma laboratorijas studentus.

Studenti izmantoja virtuālās realitātes brilles, lai kopīgi veidotu nākotnes radošās telpas vīziju 2050. gadam. Uzdevums studiju programmā tika dots komandās - “Radošā meklētāja ceļojums”, domājot par jauniem veidiem, kā atraisīt radošumu laikmetā, kad tradicionālās radošās telpas varētu būt pavisam citādi attīstījušās vai izzudušas.

Komandas savās prezentācijās iekļāva

  • personīgos radošos rituālus
  • komandas dalībnieku kultūras izpratnes aspektus
  • tradicionālo telpu futūristiskas interpretācijas
  • interaktīvus elementus, kas iespējami VR vidē

Komandas izvēlējās vienu no šādiem prezentāciju formātiem:

  • Interaktīva izrāde - vairākas ainas dažādās VR telpās ar skatītāju līdzdalību.
  • Virtuālā instalācija - vide, kas attēlo ceļojumu ar simboliskiem un interaktīviem elementiem.
  • Imersīvs dzejolis - vizuāla dzeja VR, kurā apvienotas kustības, žesti, skaņa un vizuālie elementi.

Paralēli ceļojumam virtuālajā vidē, notika sadarbība ar ilustratoru Juriju Tatarkinu, kurš radošā darbnīcā strādāja ar studentu komandām, lai radošas telpas konceptu atklātu vizuāli papīra formātā.

Liels paldies Kasiai (Kataržai) Glovickai (Katarzyna) Głowickai par šo iniciatīvu un Esterai Bouw par pastāvīgo atbalstu! Īpašs paldies Asnātei Kalējai par procesa vadīšanu un palīdzību studentiem orientēties virtuālās realitātes pasaulē! Studenti bija pirmie VR briļļu lietotāji, un viņu spēja pielāgoties, ātri apgūt tehnoloģiju un spēt sastrādāties starptautiskā grupā ir augstu vērtējama.

Pilotprogrammas attīstība un integrācija tiek plānota Eiropas Universitāšu alianses ACE²-EU platformas SPACE Centre starptautisko mācību programmu

piedāvājumā, nodrošinot tās atbilstību globālajām izglītības tendencēm un inovācijām akadēmiskajā vidē.

_________________________________________

Vairāk par Eiropas Universitāšu aliansi ACE2-EU un tajā plānotajām aktivitātēm var uzzināt: https://www.ace2eu.eu/

Projektu līdzfinansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie viedokļi un uzskati ir tikai un vienīgi autora(-u) viedokļi, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA par tiem neuzņemas atbildību. Projekts 101177596.