ZIŅAS

LKA Zinātniskās pētniecības centrs organizē semināru “Ikonas, arheoloģiskās senlietas un kultūras priekšmetu tiesiskās aizsardzības jautājumi”

10.12.2015

Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs 9. decembrī organizēja tiesību aizsardzības iestāžu un citu kultūrvēsturisko priekšmetu nelikumīgas aprites ierobežošanā iesaistīto iestāžu darbinieku apmācību / semināru saistībā ar kultūrvēsturisko priekšmetu identifikācijas un kultūras mantojuma tiesiskās aizsardzības jautājumiem. Apmācības tika organizētas pētniecības projekta „Risinājumu pilnveide kultūras objektu nelegālās aprites mazināšanai Latvijā” ietvaros sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Apmācības ietvaros iestāžu darbinieki ieguva pamata informāciju par atsevišķu kultūrvēsturisko priekšmetu īpatnībām, priekšmetu oriģinālu atšķirībām no atdarinājumiem, kā arī saistītiem tiesiskiem jautājumiem, tādējādi veicinot iestāžu darbību efektivitāti kultūrvēsturisko priekšmetu nelikumīgas aprites ierobežošanā. Apmācība tika veikta Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, lai nodrošinātu praktisku darbu ar kultūrvēsturiskiem priekšmetiem.

Seminārā Latvijas Kultūras akadēmijas pieaicinātais pētnieks Andris Kairišs izklāstīja pamata jautājumus par ikonām un iezīmēja vispārīgo arheoloģisko senvietu Latvijā postījumu problemātiku un statistiku. Semināra dalībnieki piedalījās arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma glabātājas Alises Šultes vadītā praktiskā nodarbībā, apskatot muzeja eksponātus. A.Šulte seminārā arī aktualizēja arheoloģisko senlietu identifikācijas jautājumus. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Juridiskās un pieminekļu uzskaites daļas vadītāja Līga Ābele dalībniekus iepazīstināja ar kultūras priekšmetu aizsardzības tiesiskajiem aspektiem. Semināra noslēgumā dalībnieki piedalījās muzeja arheoloģisko senlietu ekspozīcijas apskatē muzeja speciālista pavadībā.