ZIŅAS

Mediju pasākumā informēs par jaunākajām tendencēm kultūras patēriņā

25.01.2023

Ceturtdien, 26. janvārī, Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina uz mediju pasākumu, kurā paredzēts informēt par jaunākā pētījuma “Kultūras aktivitātes barometrs 2022” rezultātiem, atklājot jaunākās tendences kultūras patēriņā Latvijā.

LKA Kultūras un mākslu institūta vadītāja Anda Laķe pasākumā iepazīstinās ar veiktā pētījuma rezultātiem un metodoloģiju. Kultūras ministrs Nauris Puntulis informēs par pētījuma gaitā izdarītajiem secinājumiem, tostarp Covid-19 ietekmi uz kultūras patēriņu un līdzdalības iespējām, kā arī turpmāk veicamo kultūras patēriņa un līdzdalības sekmēšanā.

Mediju pasākums 26. janvārī plkst. 11:00 notiks Kultūras ministrijas (Kr. Valdemāra iela 11A, Rīga) Lielajā zālē.

Pētījumu „Kultūras aktivitātes barometrs 2022” KM uzdevumā veikusi LKA sadarbībā ar Pētījumu centru SKDS. Pētījums ļauj iegūt un analizēt datus par auditorijas motivāciju iesaistīties kultūras aktivitātēs, tās sociāli demogrāfisko raksturojumu, mobilitāti kultūras patēriņā, apmierinātību ar pieejamo kultūras piedāvājumu un gatavību ieguldīt ģimenes budžeta līdzekļus tajās vai citās kultūras aktivitātēs.