JAUNUMI

MŪZU AKADĒMIJAS atvērtās nodarbības kultūras studiju interesentiem

14.04.2014

Sestdien, 26. aprīlī ikvienam interesentam, iepriekš piesakoties (pieteikšanās līdz 23. aprīlim!), ir iespēja jau laicīgi iejusties studenta ādā un apmeklēt kādu no septiņām īpaši reflektantam plānotām lekcijām Latvijas Kultūras akadēmijā, kur jau trešo gadu norisināsies akadēmiski iedvesmojošā MŪZU AKADĒMIJA.

Sešas MŪZU AKADĒMIJAS nodarbības būs veidotas, lai sniegtu ieskatu Kultūras akadēmijas bakalaura studiju virzienos, kuros akadēmija uzņems studentus 2014. gada vasarā, kā arī ļautu interesentiem savlaicīgi novērtēt, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm. Taču viena nodarbība tiek īpaši organizēta Maģistra studiju interesentiem un to vadīs viesprofesors Dr. Frans Brovers (Frans Brouwer) no Nīderlandes.

Lai dalībniekiem, kuri, iespējams, Kultūras akadēmijas galvenajā ēkā, Ludzas ielā 24, jau pabijuši vai plāno to apmeklēt, dotu iespēju iepazīt arī otru akadēmijas daļu, Mūzu akadēmijas nodarbības norisināsies teātra studiju bāzes ēkā „Zirgu pasts”, Dzirnavu ielā 46. 2011./2012. gadā notika šī nama rekonstrukcijas darbi un atjaunotais „Zirgu pasts” durvis vēra 2012. gada 1. septembrī, kļūdams par pirmo skatuves mākslas studijām speciāli rekonstruēto un aprīkoto ēku Latvijas valsts vēsturē.

Lieki piebilst, ka MŪZU AKADĒMIJĀ visas nodarbības ir bezmaksas! Programma:

BAKALAURIEM

12:00 - 13:00

1) Dāņi – laimīgākā tauta pasaulē!? (Starpkultūru sakari Latvija – Dānija) Savu kulturālo identitāti mēs veidojam, esot attiecībās ar citiem cilvēkiem. Ne vienmēr ar vieglumu raugāmies un pieņemam to, kas atšķirīgs no mūsu pašu kultūras. Aizspriedumi veido barjeras, savukārt atvērts skatījums uz kultūru dažādību tuvina dialogam. Tā kā Dānijas sabiedrība ir multikulturāla, ko īsti mēs saprotam ar vārdu „dāniskums”? Kā dāņi raugās paši uz sevi? Kas padara dāņus par laimīgākajiem cilvēkiem pasaulē? Vai vārdu „omulība” iespējams iztulkot? Ja sadarbībai ir tik liela nozīmē, kāpēc dāņi labprāt sēž vieni autobusā? Kopīgi meklēsim atbildes uz šiem un vēl citiem ar Dāniju saistītiem jautājumiem. Uz tikšanos dāņu kultūras darbnīcā! Vi ses!

vai

2) Kultūras jēdziena interpretāciju iespējas (Kultūras teorija un menedžments) Kultūra ir kā gaiss – visur esoša, bet grūti tverama. 15. trolejbusā cienījama kundze apgalvo, ka mūsdienās kultūras nav, jo kāds, lūk, viņai nepiedāvā sēdvietu. Savukārt, sēnīšu kultūrai, piemēram, neviens nepārmet nepieklājīgu uzvedību vai neprasmi spēlēt čellu – tās pašas par sevi jau esot kultūra! Mums ir Kultūras akadēmija un pat vesela Kultūras ministrija, – vai tās vairo Latvijas kultūru? Kultūras jēdzienu mēdz lietot arī daudzskaitlī, ar to apzīmējot noteiktas grupas dzīves veidu. Tad nu iznāk, ka kāda kanibālu un akmens laikmeta tehnoloģijās iestrēgusi cilts ir tikpat kulturāla kā Rīgas Miera ielas hipsteru bariņš. Kultūra, kultūras, ne-cilvēku kultūra, ne-kultūra. Kas ir un kas nav kultūra? Vai var neapjukt jēdziena definīciju un izpratnes dažādībā? Var – atbild zinātne, ko sauc par kultūras teoriju.

13:15 – 14:15

3) Vācu valoda mūzikā (Starpkultūru sakari Latvija – Vācija) Piedāvājam Mūzu akadēmijā tikties ar Eiterpi - lirikas un mūzikas dievieti. Viņa sniegs iedvesmu un idejas, kā labāk apgūt vācu valodu un kultūru, izmantojot mūsdienu populārās mūzikas video klipus. Zināms, ka vācu valodas skanīguma, ritma un valodas jaunrades formu dēļ vācu dziesmu teksti ir tik ekspresīvi pielādēti, ka lirikai ir tikpat liela, bet, iespējams, vēl lielāka nozīme kā mūzikai. Ielūkosimies pazīstamu vācu izpildītāju daiŗadē, lai iepazītos ar pēdējo gadu aktuālākajām norisēm un tendencēm vācu sabiedrībā un to māksliniecisku interpretāciju dziesmu formātā. vai

4) Pazīsti savu mūzu? (Drāmas un teksta studijas) Vai var iemācīties rakstīt? Nevar! Var!... Bet kas ir tas, ko tu sauc par rakstīšanu? To burtu virknēšanas procesu, kad tevi apciemo mūza? Un ja nu viņa kavējas? Bet, ja nu ierodas tāda mūza, kādu nemaz nav gaidīta? Vai pazīsti savu rakstīšanas mūzu?

14:30 – 15:30

5) Svešvaloda vs starpkultūru dialogs (Starpkultūru sakari Latvija-Francija/Beļģija) Kas ir svarīgāk – apgūt svešvalodu augstākā līmenī, lai to varētu lietot dažādās ar profesionālo vidi saistītās jomās turpmākajās darba gaitās vai tā ir vajadzīga izpratnes un apmaiņas procesā, veidojot kultūru dialogu starp dažādām tautām? Vai apgūstot valodu, veidojam arī sapratni par neierasto, analizējam savu nostāju un domas, izprotam labāk pasauli? SKS Latvija-Francija studenti un pasniedzēji kopā ar jums mēģinās rast atbildes uz šiem jautājumiem, piedāvājot radošu darbnīcu, lai labāk iepazītu divas lieliskas zemes – Franciju un Beļģiju un saprastu, vai franču un nīderlandiešu valodu zināšanas un sapratne par šo valstu kultūrām var jums palīdzēt jūsu turpmākajā dzīvē.

vai

6) Tātad -  Ko nozīmē būt producentam? (Audiovizuālā un skatuves māksla un producēšana) Producentam ir jābūt gan radošam, gan biznesa cilvēkam, lai varētu novērtēt ideju un saskatīt tās potenciālu. Tāpēc Mūzu akadēmijas ietvaros piedāvāsim izmēģināt savas spējas radošas idejas prezentēšanā mūsdienu audiovizuālās un teātra mākslas kontekstā.

 

MAĢISTRIEM

11:00 – 13:30

Programming: From a creative artistic concept to making people smile and cry (Interaktīva vieslekcija angļu valodā par māksliniecisko programmēšanu kultūras pasākumos) Interaktīvās lekcijas laikā tiks pārrunāti kultūras pasākumu mākslinieciskās programmēšanas būtiskākie elementi.  Kā programmēšanu uztver mākslinieki, kā to saprot organizatori un ko par to domā kultūrpolitikas veidotāji? Cik lielā mērā māksliniecisko programmēšanu ietekmē finansējums? Vai mākslinieki respektē publikas vēlmes? Tiks diskutēts par pieredzi un pārrunāti mākslinieciskās programmēšanas novērtēšanas kritēriji. Vada viesprofesors:  Dr. Frans Brovers (Frans Brouwer) no Nīderlandes. F.Brovers ir pieredzējis lektors, konsultants un starptautisku kultūras projektu vadītājs. Šobrīd darbojas kā pašnodarbināts profesors Erasmus universitātē Roterdamā, Zagrebas universtātē Horvātijā, Mūzikas akadēmijā Māstrihtā, Mariboras Universitātē Slovēnijā, Alpen-Adria universitātē Klāgenfurtē Austrijā u.c. Bijis Eiropas ērģeļu festivāla Connecting Arts direktors, šobrīd darbojas kā starptautiskā klasiskās mūzikas festivāla Christiansfeld Festival 2015 (Dānija) kurators. Papildinformācija par lektoru (www.fransbrouwer.eu)

Kā pieteikties? 1. Jāizskata piedāvāto nodarbību plāns un apraksti un jāizdomā kurai/ kurām nodarbībām Tu gribētu pieteikties. Bakalauru nodarbībām būs doti trīs laiki, kuros katrā paralēli notiks divas nodarbības, kas atļaus izvēlēties ne vairāk kā vienu nodarbību katrā laikā, t.i., ne vairāk kā trīs nodarbības kopumā. Lekcija maģistriem ir plānota no 10:00 līdz 12:30. 2. No 15. līdz 23. aprīlim jāaizpilda pieteikums, norādot savu kontaktinformāciju un nodarbību/-as, kuras vēlies apmeklēt. - Reģistrācija nodarbībām (bakalaura studiju interesentiem); - Reģistrācija nodarbībaiProgramming: From a creative artistic concept to making people smile and cry. Ņem vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, tādēļ – jo savlaicīgāk pieteiksies, jo lielāka iespēja, ka varēsi piedalīties visās Tevis izvēlētajās lekcijās vai valodu darbnīcās.