Nauda, iespējas, kontakti, radošums un pasākumi: cik ērta vai neērta ir kultūras nozare?
Sākot ar 6. martu, piecas trešdienu pēcpusdienas plkst. 14.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Spotify raidierakstu platformā #LKArunā būs iespēja dzirdēt jaunu tematisko sadaļu “Cik ērti ir būt kultūrā?”, ko veidojušas bakalaura studiju 3.kursa studentes – Elīza Indriksone (“Radošās industrijas”) un Monta Ripa (“Kultūras un mākslu studijas”). Jaunāko epizožu uzmanības centrā būs kultūras nozares iespējas un izaicinājumi no topošo profesionāļu – studentu – skatupunkta un jau pieredzējušu speciālistu viedoklis par reālo situāciju. Piecās sarunās raidieraksta moderatores pievērsīsies tādām tēmām kā radošums, kultūras pasākumu aktuālākās tendences, kino un nauda, kontakti laikmetīgajā dejā, kā arī karjeras iespējas kultūrā.
Pirmajā epizodē “Kāda ir cena kinosapnim?” (06.03.) Elīza un Monta uz sarunu aicinās kinorežisori Elzu Gauju, kuras filma “Pastkartes no Romas” novērtēta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu 2023. gadā, saņemot Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps”, un topošo producenti, bakalaura studiju “Audiovizuālā māksla” 3. kursa studenti Katrīnu Karpli, kura jau pārliecinoši sevi pieteikusi vairākos projektos kino nozarē un šobrīd pārstāv producentu kompāniju “White Picture”. Kāpēc būt kino ne vienmēr ir ērti, vai budžeta apmērs nosaka kino kvalitāti, vai kino kādreiz būs pietiekams finansējums, cik radošam ir jābūt, ja ideju gribas īstenot, bet finansējums nav pietiekams, kā iespējams atrast projektus, kā arī, cik godīgi ir sadalītas “Lielā Kristapa” balvas? – sarunā tiks meklētas atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem.
Otrās epizodes “Kontakts uz skatuves un kontakti nozarē” (13.03.) sarunā par laikmetīgās dejas izpratni, karjeras iespējām un to, cik liela nozīme ir kontaktiem laikmetīgās dejas nozarē, piedalīsies trešās horeogrāfu paaudzes pārstāve, kustību māksliniece Elīna Gediņa un topošā laikmetīgās dejas profesionāle, bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” 3.kursa studente Sintija Skrabe, kura pārstāv jau septīto laikmetīgās dejas mākslas paaudzi.
Trešajā epizodē “Vienu rītu pamodos kā kultūras ministre” (20.03.) Elīza un Monta uz sarunu aicinās Latvijas Republikas kultūras ministri un LKA absolventi Agnesi Loginu un LKA “Kultūras un mākslu studijas” 3. kursa studentu, Latvijas Nacionālā kultūras centra kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ekspertu satura un metodikas jautājumos Aleksandru Kabakovu. Sarunā tiks vērtētas karjeras iespējas kultūras nozarē un tas, kādām īpašībām jāpiemīt, lai spētu veiksmīgi uzsākt profesionālās gaitas. Agnese Logina dalīsies savā pieredzē par to, kāds ceļš ir noiets līdz kultūras ministres amatam, savukārt, Aleksandrs atklās, kā jau otrajā kursā kļūt par Latvijas Nacionālā kultūras centra darbinieku.
Ceturtajā epizodē “Kultūras pasākumu mozaīka” (27.03.) LKA Radošā darbības centra mākslinieciskās jaunrades projektu vadītāja Kristīne Freiberga un LKA bakalaura studiju “Kultūras socioloģija un menedžments” 1. kursa students Jēkabs Jostsons kopā ar raidieraksta moderatorēm Elīzu un Montu pievērsīsies jaunākajām tendencēm kultūras pasākumu nozarē, dalīsies savā pieredzē pasākumu organizēšanā, iedvesmas meklēšanā un atklās, kas ir visizaicinošākais, darbojoties šajā nozarē.
Piektajā un noslēdzošajā epizodē “Radošs un vēl radošāks” (03.04.) Elīza un Monta uz sarunu aicinās bakalaura studiju “Dramatiskā teātra aktiera māksla” 3. kursa studenti, Jaunā Rīgas teātra aktrisi Evelīnu Priedi un režisoru Henriju Arāju. Kopā ar teātra profesionāļiem tiks meklētas atbildes uz jautājumu, vai teātris ir dzīve vai dzīve ir teātris? Profesionāļi dalīsies pieredzē no režisora un aktrises skatupunkta par to, cik ērti vai neērti ir būt teātrī.
Raidieraksta jaunākas epizodes klausāmas LKA Spotify platformā.
Latvijas Kultūras akadēmijas raidieraksts #LKArunā ir platforma studentiem, jaunajiem pētniekiem un māksliniekiem aktuālu tēmu prezentēšanai, formālām un neformālām sarunām, kā arī radošiem eksperimentiem un jaunrades tapšanai tiešsaistē. Raidieraksta tematiskā sadaļa “Cik ērti ir būt kultūrā?” ir Elīzas Indriksones un Montas Ripas īstenota iniciatīva sadarbībā ar LKA Komunikācijas departamentu.