ZIŅAS

Notiks diskusija par starptautiskās sadarbības nozīmi teātra mākslā

25.10.2022

2. novembrī plkst. 16.00–17.30 Tallinas ielas kvartāla “Angārā” (Tallinas iela 10) norisināsies Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) organizētā publiskā diskusija par starptautiskās sadarbības nozīmi teātra mākslā. Diskusijā piedalīsies pieredzējuši skatuves mākslas kuratori un producenti no vairākām Eiropas valstīm – Laia Montoija (aģentūras TINA Agency izplatīšanas aģente un producente, Spānija/Vācija), Romāns Pavlovskis (teātra TR Warszawa programmas direktors, Polija) un Beka Bergere (biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” radošā direktore un dramaturģe, Latvija). 

Diskusijas laikā minētie kuratori un producenti dalīsies savā starptautiskās sadarbības pieredzē, minēs atbilstošus piemērus, kā arī atbildēs uz jebkādiem auditorijai interesējošiem jautājumiem. Diskusija par starptautiskās sadarbības nozīmi teātra mākslā tiek organizēta Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskās zinātniskās konferences “Kultūras krustpunkti XVI” ietvaros. Ar konferences programmu iespējams iepazīties šeit.  

Publiskā diskusija ievada LJTI organizēto Latvijas Izrāžu skates akadēmiju (“Skates akadēmija”), kas norisināsies no 2. līdz 5. novembrim. “Skates akadēmija”, piesaistot pieredzējušus skatuves mākslas kuratorus un producentus no vairākām Eiropas valstīm (Laia Montoija, Romāns Pavlovskis, Jūlija Asperska un Beka Bergere), iepazīstinās tās dalībniekus ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem skatuves mākslas tīkliem, projektiem, starptautiskās teātra vides tendencēm, kā arī sniegs iemaņas efektīvai skatuves mākslas darba prezentēšanai, prioritāšu noteikšanai un sadarbības partneru meklēšanai. 

Diskusija norisināsies angļu valodā.