ZIŅAS

Notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”

18.06.2021

Šogad starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot” norisināsies Rīgā un Ventspilī no 18. līdz 22. jūnijam, kā arī augustā, arī pandēmijas apstākļos mēģinot saglabāt dejas dzīvo klātbūtni. Plānotas gan pop-up izrādes, gan interneta tiešraides, gan klātienes izrādes ar skatītājiem, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus. Visas norises jūnijā būs bezmaksas.

“Laiks dejot 2021” pievērsīsies tēmai “Dienvidi”, kas ir trešā tēma festivāla trīs gadu koncepta ciklā un ļaus iepazīt spilgtus Balkānu reģiona laikmetīgās dejas pārstāvjus. Programma ar nosaukumu “Balkānu ģimene” izstrādāta sadarbībā ar Slovēnijas laikmetīgās dejas un performances festivālu “Exodos”. Festivālā aicināti piedalīties mākslinieki no Slovēnijas, Ziemeļmaķedonijas, Kosovas, Čehijas, Albānijas un Horvātijas, aktualizējot un iekustinot Baltijas un Balkānu valstu laikmetīgās dejas mākslinieku un organizāciju sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Festivāla jūnija norisēs piedalīsies mākslinieki no Slovēnijas, Čehijas un Albānijas, bet augustā sagaidāmas Kosovas, Horvātijas un Ziemeļmaķedonijas mākslinieku izrādes.

Īpašs notikums festivāla būs šogad Slovēnijas un Latvijas dejas mākslinieku sadarbībā tapusī izrāde “Inter/view”, kas būs skatāma 19. jūnijā.

Būtiska “Laiks dejot” sastāvdaļa ir Latvijas laikmetīgās dejas prezentācija. Šogad festivāla ietvaros redzēsim Kristīnes Brīniņas, Anetes Tambakas, Jāņa Putniņa, Naura Miķeļa Gobas un Aigara Larionova, kā arī Ievas Gaurilčikaites-Santas un Krišjāņa Santa u. c. izrādes.

Festivāla programmu papildinās ārvalstu pasniedzēju vadītas meistarklases, dejas improvizācijas džemsesija un diskusija.

Festivāls norisināsies Rīgā – Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, laikmetīgās mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, telpā “Podi un podi” (Kroņu iela 23b), kā arī Ventspilī sadarbībā ar teātra namu “Jūras vārti”. Izrādes un meistarklases lielākoties notiks brīvdabas apstākļos. Šogad, saskaroties ar epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, meistarklases būs pieejamas tikai profesionāļiem. Visi festivāla pasākumi būs pieejami bezmaksas, klātienes izrādes – tikai uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas, testēšanas sertifikātu un personību apliecinošu dokumentu.

“Laiks dejot” aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas izaudzis līdz festivāla formātam un kopš 2006. gada ieguvis starptautisku statusu. Pateicoties ikgadējai norisei un piedāvāto notikumu kvalitātei, festivāls ieguvis atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām. Pastāvēšanas laikā “Laiks dejot” piedalījušies mākslinieki no vairāk nekā trīsdesmit valstīm. Festivālu rīko biedrība „PARTY” sadarbībā ar Horeogrāfu asociāciju un Latvijas Kultūras akadēmiju. Festivāla norisē tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Organizatori lūdz sekot līdzi jaunumiem festivāla Facebook vietnē www.facebook.com/festivalsLaiksDejot un mājas lapā www.laiksdejotfestivals.lv, jo katrai izrādei būs savi nosacījumi par skatītāju dalību. 

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Kultūras akadēmija, Noass, Dance.lv žurnāls

Foto: Boruts Bučinels