ZIŅAS

Notiks konsultācijas par studiju uzsākšanu audiovizuālās un skatuves mākslas programmās Latvijas Kultūras akadēmijā

21.05.2019

2019. gada 24. maijā plkst. 16.00 Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), Ludzas ielā 24 (2. auditorijā), notiks konsultācijas par iestājpārbaudījumiem un studiju norisi bakalaura studiju programmā “Audiovizuālā māksla”, un plkst. 17.30 LKA Nacionālajā filmu skolā, Elijas ielā 17 (3. stāvs), uz konsultācijām tiek aicināti maģistra studiju “Audiovizuālā un skatuves māksla” interesenti.

2019. gadā LKA piedāvā iespēju uzsākt studijas bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: “Filmu režija”, “Operatora māksla”, “Filmu montāža un skaņa”, “Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana” un “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”. Programma nodrošina vispusīgas zināšanas par audiovizuālās mākslas darbu estētikas, veidošanas un analīzes daudzveidīgajiem aspektiem, kā arī attīsta praktiskās iemaņas audiovizuālu darbu veidošanā un producēšanā. Teorijas un producēšanas specializācijas apgūst arī skatuves mākslas specifiku.  

Bakalaura programmas absolventi ir vispusīgi sagatavoti plašam profesionālo pienākumu klāstam darba tirgū gan Latvijas kino nozarē, gan dažādos projektos, kur nepieciešamas audiovizuālu darbu veidošanas iemaņas. Vidējās un jaunākās paaudzes profesionāļu vidū LKA absolventu īpatsvars Latvijas kino nozarē ir ap 85%.

Kopš 2018. gada LKA piedāvā jaunu maģistra studiju programmu “Audiovizuālā un skatuves māksla”, kas nodrošina studijas trīs tematiskajās jomās – Audiovizuālā māksla, Teātra māksla un Laikmetīgās dejas māksla – un astoņās specializācijās: Filmu režija, Operatora māksla, Aktiera māksla, Teātra režija, Dramaturģija, Horeogrāfija, Producēšana, Teorija. 

Maģistra programmā īpaši akcentēta mākslinieciskās jaunrades sasaiste ar tēmu teorētisku izpēti, tiek attīstīta studējošo prasme argumentēt savu pētniecības un mākslinieciskās jaunrades metožu un izteiksmes līdzekļu izvēli, veicināta spēja kritiski un analītiski reflektēt par darbu tapšanas procesu un rezultātu. Programmas struktūra veidota tā, lai veicinātu starpdisciplināru pieeju, sabalansētu teoriju, māksliniecisko pētniecību un praktisko darbību, radot labvēlīgu vidi teorētiskiem un mākslinieciskiem eksperimentiem.

2019. gada 24. un 25. maijā plašākai publikai būs iespēja iepazīties ar programmas pirmā kursa studējošo radošajiem darbiem – projektu “Laika transformācijas” un laikmetīgās dejas horeogrāfu Karīnas Lapšinas un Madaras Luīzes Muzikantes solo izrādēm. Darbu prezentācijas iekļautas LKA studējošo konferences “ZinātMāksla” programmā (plašāk par konferenci: https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/24-maija-latvijas-kulturas-akademija-notiks-studejoso-konference-zinatmaksla/).

Vairāk par studiju uzsākšanu LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/uznemsana-lka/