ZIŅAS

Notiks Latvijas Kultūras akadēmijas un “Satori” eseju konkursa laureātu apbalvošanas pasākums

26.02.2024

Trešdien, 6. martā plkst. 18.00 kultūrtelpā “Tallinas Pagalms” (Tallinas ielā 10, Tallinas ielas kvartālā, Rīgā) notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un “Satori” kopīgi organizētā eseju konkursa laureātu apbalvošana. Pasākumā tiks apbalvoti konkursa laureāti, kurus izvirzīja divas savstarpēji neatkarīgas žūrijas – LKA mācībspēki un “Satori” redakcija. Eseju konkursa un tā apbalvošanas pasākuma mērķis ir aktualizēt LKA dibinātāja, filozofa Pētera Laķa radošo un akadēmisko domu, to interpretāciju mūsdienu jauniešu redzējumā.

Eseju konkursa šī gada virstēma bija “Robeža starp realitāti un ilūziju”. Pasākuma laikā konkursa laureāti lasīs savas esejas, kā arī notiks diskusija par realitātes un ilūzijas attiecībām filozofijā un dažādās mākslas jomās. Diskusijā piedalīsies filozofs Ansis Zunde, kinorežisors Jānis Putniņš, teātra kritiķe Līga Ulberte, dramaturgs Jānis Balodis un mākslinieks Kaspars Groševs. Sarunu vadīs filozofs Andris Hiršs.

2023. gada nogalē, godinot LKA dibinātāju un filozofu P. Laķi, tika izsludināts jau otrais LKA un “Satori” kopīgi rīkotais eseju konkurss, kurā Latvijas augstskolu studenti tika aicināti iesūtīt esejas. Konkursa šī gada temats izvēlēts, iedvesmojoties no P. Laķa grāmatas “Laiks un cilvēka pasaule” (1999), kurā reflektēts par ilūzijas un realitātes attiecībām. 

No LKA esejas vērtēja LKA prorektore zinātniskajā darbā, Kultūras un mākslu institūta vadītāja Anda Laķe, Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītājs Raimonds Briedis, Skatuves mākslas katedras vadītāja Līga Ulberte, filozofijas docētāji Andrejs Balodis un Andris Hiršs.

 LKA žūrijas vērtējumā par laureātiem atzīti:

1. vietaAnnai Lauskai;
2. vieta – Danielai Ģertrūdei Upeniecei;
3. vieta – Annai Pujēnai.

Veicināšanas balvas LKA žūrija piešķīra Marijai Annai Zālītei, Ievai Īzākai-Harjo, Elizabetei Šiklovai

Savukārt “Satori” redakcija par labākajām esejām atzinusi Marijas Annas Zālītes un Līvas Jevdokimovas darbus, kuri tuvākajā laikā tiks publicēti žurnālā.

Pilna informācija par ar konkursa laureātiem: https://www.lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/noskaidroti-lka-un-satori-kopigi-organizeta-eseju-konkursa-laureati/

Ieeja pasākumā bez maksas.