ZIŅAS

Notiks starptautisks seminārs par kultūras ietekmes novērtēšanu

19.04.2024

Kāda ir kultūras un radošo nozaru sociālā un ekonomiskā ietekme? Kā pierādīt, ka un kā kultūra ietekmē iedzīvotāju dzīves kvalitāti un labbūtību, veselību, izglītību un sociālo iekļaušanos, vidi un klimatu? Kā to pētīt un novērtēt? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes meklē Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pētnieki valsts pētījuma programmas projekta "Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai" / CERS ietvaros, šī gada pavasarī aizsākot izglītojošu, pētniecisku un radošu aktivitāšu virkni.

29.aprīlī plkst. 17:30 - 19:30 aicinām visus interesentus piedalītiestiešsaistes darbseminārā “Kā novērtēt ietekmi? Ekonomiskā ietekme kultūrā un dizaina vērtības noteikšana”.

Seminārā pārskatu par kultūras ekonomiskās ietekmes novērtēšanas metodēm, to piemērošanas iespējām un problemātiku sniegs pētniece no Starptautiskās Kultūras ekonomikas asociācijas (Association of Cultural Economics International) Marija Nela Seijas Himeneza, savukārt diskusiju par dizaina ietekmes pētniecību aktualizēs LMA vadošā pētniece Pināra Kaigana.

Tiešsaistes darbseminārs “Kā novērtēt ietekmi? Ekonomiskā ietekme kultūrā un dizaina vērtības noteikšana” tiek organizēts ar mērķi veicināt diskusiju un kritiski izvērtēt līdzšinējās pētnieciskās pieejas, kas tiek izmantotas kultūras un radošā sektora ietekmes vērtēšanā, lai paplašinātu redzesloku un zināšanas par metožu piemērojamību dizaina nozares pētniecībai Latvijā. Seminārs notiks angļu valodā, tam nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Marija Nela Seijas Himeneza (María Nela Seijas Giménez) ir ieguvusi ekonomikas doktora grādu Santjago de Kompostelas Universitātē Spānijā. Šobrīd viņa ir pasniedzēja Ekonomikas zinātņu un administrācijas fakultātē Urugvajas Republikas Universitātē, kā arī strādā Urugvajas Katoļu universitātē. Tā kā Marijas pētnieciskās intereses ir saistītas ar kultūras ekonomisko pienesumu, viņa līdzdarbojas Tūrisma administrācijas un ekonomikas pētniecības grupā savā universitātē. Marija regulāri piedalās starptautiskās konferencēs un ir publicējusi dažādus pētnieciskus rakstus zinātniskajos žurnālos tūrisma ekonomikas un kultūras ekonomikas jomā.

Pināra Kaigana (Pinar Kaygan) ir LMA Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta vadošā pētniece. Pēc iegūtās pieredzes dizaina jomā, Pināra ieguva doktora grādu socioloģijā Šefīldas Universitātē. Viņa ir pieredzējusi pētniece, kas pievēršas dzimumu un tehnoloģiju attiecībām dizainā, starpdisciplinārai dizaina sadarbībai, dizaina sociālajai ietekmei uz lietotājiem un dizaineriem profesionālā kontekstā. Viņa ir publicējusi ievērojamu skaitu zinātnisku rakstu par dizaina profesiju un izglītību tādos ievērojamos žurnālos kā “The Design Journal”, “Design and Culture”, “International Journal of Technology and Design Education” un “Journal of Gender Studies”.

Darbseminārs tiek  īstenots projekta  "Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai" / CERS (Nr. VPP-MM-LKRVA-2023/1-0001) ietvaros. To finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrijas valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2023.–2026.) ietvaros. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.

Tiešsaistes darbseminārs “Kā novērtēt ietekmi? Ekonomiskā ietekme kultūrā un dizaina vērtības noteikšana” (angļu valodā)

Time: Apr 29, 2024 05:30 PM Helsinki

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/97466377706?pwd=ZEtzY0dDTkRUOHVYQXJqNGNqUC9xUT09

Meeting ID: 974 6637 7706

Passcode: 164879

 

 

Foto: Didzis Grodzs