ZIŅAS

Oktobrī LKA aicina apmeklētājus uz izrādēm “Sapnis vasaras naktī” un “Pagaidām Godo”

08.10.2020

Lai arī audiovizuālās un skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens” ir noslēdzies, laiku lieki netērējam un Latvijas Kultūras akadēmijas ēkās turpinām spēlēt teātri! Piedāvājam divas papildizrādes, kas tika iekļautas ”Patriarha rudens” programmā, “Sapnis vasaras naktī” un “Pagaidām Godo”.

Jaunā režisora Henrija Arāja veidotā izrāde “Sapnis vasaras naktī” arvien spēj sajūsmināt un pārsteigt skatītājus. Pēc Viljama Šekspīra lugas radītais darbs festivālā “Patriarha rudens” ieguvis žūrijas simpātiju balvu, kā arī ceļazīmi uz festivālu “Laba Daba”, kur tas tiks izrādīts.

Kā stāsta pats režisors, stāsts ir par dzīvniecisku tiekšanos pēc savas laimes. Pakļautību pasaulei un tās nesaprotamajai loģikai. Meklējumiem un tik nesaprotamo mīlestību.

Izrādes notiks 12. oktobrī plkst. 20.00 LKA teātra mājā “Zirgu pasts”.

“Pagaidām Godo”, kas tapusi pēc Semjuela Beketa lugas “Gaidot Godo”, ir pirmā no LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iecerētajām diplomdarbu izrādēm. Realizēt šo lugu uzņēmušies Aksels Aizkalns un Kārlis Zahovskis, bet jaunie mākslinieki uzsver, ka radītais iestudējums ir kopdarbs ar studiju biedriem Meinardu Liepiņu, Rūdi Bīviņu, Milēnu Miškeviču, kā arī kursa vadītājiem Indru Rogu un Mihailu Gruzdovu.

Paši izrādes veidotāji, komentējot izrādi, uzdod jautājumus kā izklaidēt sevi un apkārtējos? Ko darīt, kad neko vairs nevar darīt? Kā spert soli pretī nezināmajam un kļūt par mirkļa noteicēju, un, ja vajag, arī uzņemties sekas? Kā atrast savu vietu starp pārējiem? Skatītāji tiek aicināti šķetināt varoņu pārdomas un varbūt rast atbildes. Bet tikai varbūt.

Izrāde notiks 18. oktobrī plkst. 19.00 LKA Nacionālajā filmu skolā.

Biļetes meklē https://ticketshop.lv/ 

Vairāk informācijas https://www.zirgupasts.net/