ZIŅAS

Pieejami noderīgi materiāli par mentoringu mākslas un radošo industriju nozarē

06.12.2023

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Reinventing Mentoring in Arts Management” (REMAM) mērķis bija kopīgi radīt jaunu visaptverošu izpratni par mentoringu kultūras un radošo industriju nozarē kā ietvaru profesionālai mūžizglītībai un akadēmiskās izglītības neatņemamu sastāvdaļu. Projektā galvenā uzmanība tika pievērsta ilgtspējīgas mijiedarbības izveidošanai un uzturēšanai starp studentiem, potenciālajiem darba devējiem un nozares praktiķiem, vienlaikus stiprinot izpratni par mentoringu kā procesu, kurā tiek kopīgi radītas jaunas zināšanas.  

Projekts tika īstenots laikā no 2020. gada septembra līdz 2023. gada augustam.

Projekta kopējais budžets 319 999 EUR.

Partneri:

  • Estonian Academy of Music and Theatre (Tallina, vadošais partneris)
  • Latvijas Kultūras akadēmija (Rīga, Latvija)
  • University of Antwerp (Antverpene, Beļģija)
  • University of the Basque Country (Bilbao, Spānija)
  • Creative Mentorship (Belgrada, Serbija)
  • Estonian Theatre for Young Audiences (Tallina)

 

 

Erasmus+ projekta “Reinventing mentoring in arts management” REMAM ietvaros tapusī grāmataPerspectives on Mentorship – ReinventingMentoring in Arts and Creative Industries Management piedāvā paraudzīties uz mentoringa tēmu mākslas un kultūras kontekstā no dažādām perspektīvām. Ikviens, kas īsteno mentoringa programmu mākslas vai kultūras intitūcijās, šo grāmatu var izmatot kā rokasgrāmatu vai avotu, kur smelties papildu zināšanas. Tā var palīdzēt saprast, kā efektīvāk pārvaldīt un uzturēt attiecības mentoringa procesa laikā.

Grāmata sniedz unikālu mentoringa tēmas izpēti, tā izvirza pārdomas rosinošus jautājumus un pēta veidus, kā labāk īstenot šāda veida programmas. Grāmatas veidotāji uzsver, ka mentoringa process nenotiek pats no sevis, – lai programmas būtu ilgtspējīgas, tām nepieciešama pārdomāta vadība un koordinēšana. Grāmatā apkopoti daudzveidīgi pieredzes stāsti mentoringa programmas īstenošanā.

 

REMAM politikas dokuments ir paredzēts politikas veidotājiem un piedāvā plašu pārskatu galvenajos jautājumos, kas saistīti ar mentoringu mākslā un kultūrā. Tas var būt noderīgs ikvienam, kurš izstrādā vai īsteno Eiropas Savienības iniciatīvas, kas ietver mentoringa jautājumus.

Politikas dokumenta mērķis ir  radīt kopīgu izpratni un prezentēt mentoringu kultūras un radošo industriju nozarē kā profesionālās mūžizglītības ietvaru, kas var palīdzēt veidot ilgtspējīgu mijiedarbību starp studentiem, potenciālajiem darba devējiem un nozares praktiķiem.

Politikas dokumentā galvenā uzmanība pievērsta četriem pīlāriem, kas politikas veidotājiem ir svarīgi:

• Vērtību koprade un zināšanu apmaiņa,

• Inovācijas un digitalizācija,

• Daudzveidība un ilgtspējība,

• Sociālā vienlīdzība, pieejamība un iekļaušana kultūras sektorā.

 

REMAM interaktīvais rīks ir ātrs informācijas ieguves avots ikvienam, kas interesējas par mentoringu mākslas un kultūras jomās vai ir iesaistīts procesā, – mentoriem, mentorējamajiem un programmu koordinatoriem.  Tas sastāv no kodolīgām atziņām, praktiskiem padomiem un rīkiem, ko var praktiski pielietot, īstenojot mentoringa programmas.

Interaktīvo mentoringa rīku komplekts veidots, lai rosinātu radošumu un atvieglotu komunikāciju mentoringa attiecībās. Tas paredzēts lietošanai trīs mērķa grupām – mentoriem, mentorējamajiem (studentiem) un mentoringa programmu koordinatoriem. Katra rīka ievadā ir skaidrojums par kontekstu, kurā to varētu izmantot, kā arī definēts mērķis, ko šis rīks varētu palīdzēt sasniegt.

Rīku komplektā ir iekļautas arī atsevišķas praktiski lietojamas drukājamas veidnes mentorējamajiem, mentoriem un programmukoordinatoriem. Tās paredzētas kā paraugi iedvesmai un var tikt izmantotas, uzsākot mentoringa attiecības, kādu konkrētu sarunu par konkrētu tēmu vai citos gadījumos.