ZIŅAS

Skolēni tiek aicināti pieteikties videodejas izaicinājumam kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem

10.01.2024

Līdz 2024. gada 29. janvārim Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina dejas mākslā ieinteresētos 10.–12. klašu skolēnus pieteikties videodejas izaicinājumam. Divpadsmit skolēniem tiks dota iespēja satikties filmēšanas laukumā ar septīto laikmetīgās dejas paaudzi – bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” studentiem – un kinooperatoru Aleksandru Grebņevu, lai piedalītos multimediālā piedzīvojumā, prezentējot savas dejas prasmes un kopā ar studentiem piedaloties audiovizuālās sarunās dejā.

Videodeja uzskatāma par salīdzinoši jaunu mākslas žanru, kurā apvienojas deja un kino. Tai piemīt fantāzijas brīvība, vizualitāte, kas raksturīga kino, un dejā vērojamā ķermeniskās kustības izpausme un ritms. Tā ir horeogrāfija, kas veidota īpaši kameras skatījumam, kas videodejā kļūst par radošu elementu.

Aicinām izaicinājumam pieteikties jauniešus ar pieredzi jebkāda veida dejas mākslā (hip hop, klasika, laikmetīgā deja, R’n’b, balles dejas, break dance, zumba, tautas dejas u.c.), līdz 29. janvāra plkst. 23.59 iesūtot video pieteikumu, kurā sniegtas atbildes uz jautājumiem:

  1. Kāda ir tava dejas pieredze?
  2. Kāpēc tu gribi dejot?
  3. Kā un vai tu redzi sevi pēc 10 gadiem dejas nozarē?

Video jāiekļauj atbildes uz jautājumiem un īss paša dejas fragments, kopumā sniedzot sniedzot priekšstatu par runu, motivāciju piedalīties un deju. Video jāfilmē ar telefonu vertikālā formātā, pēcāk to augšupielādējot platformā www.failiem.lv  vai Google Drive un saiti atsūtot LKA Komunikācijas departamenta vadītājai Aijai Lūsei (aija.luse@lka.edu.lv). E-pastā, kam pievienots video, jānorāda: 1) vārds / uzvārds, 2) skola / klase, 3) tefefona numurs un e-pasts saziņai.

Skolēnu pieteikumus vērtēs LKA izveidota komisija, kas izvēlēsies divpadsmit pretendentus, kuriem tiks dota iespēja piedalīties dejas izaicinājumā. Rezultāti tiks paziņoti 5. februārī.

2024. gada 17. un 18. februārī (sestdien un svētdien) LKA teātra mājas “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) Karamazovu zāle pārtaps filmēšanas laukumā, un jauniešiem būs iespēja ne tikai dejot kopā ar “Laikmetīgās dejas mākslas” topošajiem absolventiem, ar kinooperatoru Aleksandru Grebņevu eksperimentēt ar audiovizuālu paņēmienu iekļaušanu dejā, bet arī satikt horeogrāfes un pasniedzējas Olgu Žitluhinu un Ramonu Galkinu, uzzinot interesējošo par karjeras iespējām dejas mākslā.

2024. gada vasarā LKA uzņem studējošos bakalaura studiju programmā “Laikmetīgās dejas māksla”. Programmā tiek sagatavoti laikmetīgās dejas mākslas speciālisti (horeogrāfi, dejotāji un pētnieki), kuri būtu konkurētspējīgi dejas mākslas vidē Latvijā un citās valstīs.

Studiju programmā iekļauti kursi, kas sniedz integrētas teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas dejas nozarē: Laikmetīgās dejas kompozīcija un horeogrāfija, Laikmetīgās dejas tehnika, teorija, metodika un vēsture, Improvizācija un kontaktimprovizācija, Klasiskās dejas teorija, metodika un vēsture, Klasiskās modernās dejas teorija, metodika un vēsture, Funkcionālā anatomija, Feldenkraisa metode, Aktiera meistarība un režija, kā arī joga, tai-dzi un aikido.

Vairāk par bakalaura studiju programmu “Laikmetīgās dejas māksla”: https://www.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/bak1/laikmetigas-dejas-maksla/