ZIŅAS

Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes Izcilnieku stipendiju saņem LKA studente Zanda Tereško. Sirsnīgi sveicam!

09.09.2014

11. septembrī Latvijas Kultūras akadēmijas studente Zanda Tereško, kura nupat ir uzsākusi studijas jaunajā „Drāmas un teksta studijas” specialitātē, devās uz Ventspili, lai saņemtu Ventspils rakstnieku un tulkotāju mājas Izcilnieku stipendiju. Tā paredz radošo stipendiju, kā arī iespēju uzturēties un strādāt VRTM vienu mēnesi.

„Ventspils pilsētas dome katru gadu pasniedz arī divas izcilības stipendijas Latvijas kultūrā nozīmīgam, nopelniem bagātam literātam un jaunam, daudzsološam rakstniekam, līdz šim tās izpelnījušies Valdis Bisenieks, Andris Kolbergs, Knuts Skujenieks, Imants Auziņš, Uldis Bērziņš un Leons Briedis, bet tolaik iesācēji Andris Ogriņš, Arvis Viguls, Artis Ostups, Jānis Vādons un Jānis Joņevs nu jau ir redzamas personības Latvijas literatūrā.” (www.ventspils.lv)

„Bieži vien lepošanās ar sasniegto tiek uzskatīta par augstprātības vai kompleksu pazīmi. Es atļaušos nepiekrist (un par to paldies LKA pasniedzējiem, kuri šajās pāris dienās devuši pietiekamu impulsu pārvērtēt līdzšinējos uzskatus par mērķiem un darbu).

Šis gads ar visiem labajiem notikumiem, arī iespēja mācīties Kultūras akadēmijā, ir bijis man ļoti nozīmīgs. Vairāk nekā es biju atļāvusies sapņot.

Tāpēc paldies! Par iespēju, par vietu, par atsaucību, par gudrību un zināšanām, par interesantiem pasniedzējiem!” /Zanda Tereško/