ZIŅAS

Studenti aicināti pieteikties starptautiskā laikmetīgās skatuves mākslas projektā “People Power Partnership”

04.03.2021

Fonds INITIUM un laikmetīgās dejas mākslas un izglītības platforma EQUILIBRIUM GROUP aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem pieteikties dalībai starptautiskā laikmetīgās skatuves mākslas projektā “People Power Partnership”.

Fonds INITIUM piedāvā 18 - 25 gadus veciem dejotājiem iesaistīties starptautiskā laikmetīgās skatuves mākslas projektā “People power partnership”, kas top ar ES programmas “Radošā Eiropa” projekta “Kultūra” atbalstu. Īpaši aicinām projektā iesaistīties jauniešus, kas vēlas savu dzīvi saistīt ar dejas mākslu un to apgūst deju studijās, augstskolās vai vidējās profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī jauniešus, kuri darbojas kādā citā skatuves mākslas jomā.

Projektā iesaistītas 11 dalībvalstis, laika posmā no 2021. līdz 2024. gadam kopīgi Latvijā un citās valstīs tiks realizētas vairākas augsta līmeņa, vietai pielāgotas (sight-specific) laikmetīgās mākslas performances. No katras dalībvalsts tiks atlasīti 8 - 10 talantīgi jaunieši, kuri, darbojoties ar profesionāliem Eiropas laikmetīgās skatuves mākslas māksliniekiem un jauniešiem no citām dalībvalstīm, radīs mākslas notikumus Latvijā, Portugālē, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Horvātijā, Rumānijā, Itālijā, Čehijā, Lielbritānijā, Lietuvā. Projekta ietvaros tiks nodrošinātas meistarklases, ceļošanas izmaksas, uzturēšanās izmaksas u.c. ar dalību saistītas pozīcijas. Meistarklases un performances tiks organizētas pa posmiem, kas nozīmē, ka tās būs iespējams apvienot ar mācībām un studijām un, trīs gadu projekta aktīvā darbība, izdalīta pa nedēļām, sastādīs ap 2,5 mēnešiem.

Tiklīdz epidemoloģiskā situācija valstī to atļaus, tiks izsludināts datums dalībnieku atlasei klātienē, bet pieteikumus uz atlasi aicinām iesūtīt līdz 17. martam! Lai atlase notiktu pēc iespējas drošāk, tās dalībniekiem tiks nodrošināti bezmaksas ātrie antigēnu testi.

Projekta vadošais partneris ir Vācijas organizācija - Aktionstheater PAN.OPTIKUM (http://www.theater-panoptikum.de/)

Projekta koordinatori no Latvijas puses ir Fonds INITIUM sadarbībā ar nodibinājumu Equilibrium group. Nodibinājuma vadītājs - horeogrāfs un dejotājs Jānis Putniņš - līdz šim kopīgi ar INITIUM veidojis vietējas un starptautiskas nozīmes projektus kopienas mākslā (applied theatre) un regulāri piedalījušies dažādās laikmetīgās mākslas norisēs Rīgā un Latvijā.

Informācija par projektu un pieteikšanos, kā arī pieteikšanās nosacījumi pieejami šeit. Vairāk par pašu projektu iespējams uzzināt šeit: www.people-power-partnership.eu/.


Sīkāka informācija: ilga.initium@gmail.com, ievaniedre@gmail.com.