Tibetiešu izcelsmes Ķīnas horeogrāfa QingCaiRang Ren dejas izrāde LKA studentu izpildījumā Kosavā

07.11.2017

No š.g. 8. oktobra līdz 18. oktobrim Olgas Žitluhinas un Ramonas Galkinas vadībā “Laikmetīgās dejas mākslas” bakalaura programmas 3. kursa studenti – Sabīne Neilande, Līga Ūbele, Laura Gorodko, Ksenija Simanova, Nauris Miķelis Goba, Dana Zvonarjova, Jana Jacuka, Alise Bokaldere, Arina Buboviča, Laura Kušķe, Alīna Mihailova, Ieva Beatrise Vilkauša un Anuša Cvetkova devās ikgadējā dejotāju un horeogrāfu plenērā / rezidencē uz Melnkalni, Budvu.

Teju desmit dienu garumā studenti katru rītu iesāka ar kopīgu iesildīšanos un rīta rosmi, iesildot gan ķermeņus, gan prātus, lai pēcpusdienā dotos pilsētā, pildot individuālos uzdevumus, kuri tika prezentēti dienas vakarā vai nākamajā dienā. Nozīmīgs aspekts bija nelielās performances pilsētā, reaģējot uz esošo vidi, izmantojot to un ievērpjot to kustību materiālā.

13. oktobrī studenti tika uzaicināti piedalīties dejas festivālā Kosavā "ODA" teātrī Prištinā, kur dejoja izrādi "Ashes and snow" (Pelni un sniegs) tibetiešu izcelsmes Ķīnas horeogrāfa / dejotāja – QingCaiRang Ren horeogrāfijā. Pagājušajā gadā CaiRang rezidēja Latvijas Kultūras akadēmijā, kur kopā ar studentiem sagatavoja dejas horeogrāfiju. Festivālā tika izdejoti arī fragmenti no "CheekToCheek" (Vaigu pie vaiga) O.Žitluhina un R.Galkina horeogrāfijā, un Melnkalnes rezidencē radīti dejas materiāli.

Studenti piedalījās arī Kosavas vietējā horeogrāfa Robertu Nuhu (Robert Nuha) dejas meistarklasē, kurā laikmetīgā deja savijās ar albāņu tradicionālo deju.

Pirmo reizi latviešu dejotājiem bija iespēja dejot uz "ODA" teātra skatuves Kosavā. Šobrīd tiek plānots jau nākamā gada plenērs / rezidence, kuras ietvaros dejas studenti jau ir uzaicināti piedalīties dejas festivālā Albānijā.