ZIŅAS

Traģēdija LKA atikā, Raiņa lugas iestudējums Horvātijā un Artūrs Apsītis Tota lomā “Spēlēju dancoju”: raidieraksta “LKA runā” speciālizlaidums!

10.06.2021

Klāt ir raidieraksta jeb podkāsta “LKA runā” speciālizlaidums! 33. epizodē satiekas pirmās sezonas četru tematisko sadaļu vadītāji – Nora Vanaga, Artūrs Apsītis, Zanda Lece un Rēzija Laumane –, lai nokļūtu savu sarunu viesu vietā un paši atbildētu uz noslēpumainajiem jautājumiem, ko sagatavojuši Latvijas Kultūras akadēmijas kolēģi.

Artūrs pastāstīs par savām attiecībām ar pētniecību un izaicinājumiem bakalaura darba tapšanā, lai arī mēs zinām, ka vakar viņš to teicami aizstāvēja un jau gatavo uzvalku izlaidumam. Artūra viens no mīļākajiem jautājumiem ir “cik?”, bet vai viņš spēs raksturot, cik dramatiskas ir radošās industrijas? Artūrs uzklausīs ieteikumus, ko “Radošo industriju” studentiem derētu pamācīties no dramaturgiem, un atklās, kādu lomu vēlētos nospēlēt uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves.

Kāpēc “Drāmas un tekstu studiju” studējošā Rēzija ir sev lielākais pētnieciskais jautājums dramaturģijā? Kā Artūrs un Zanda tiks galā ar Rēzijas uzdevumu – izspēlēt dialogu “Kurš LKA bibliotēkā paņēma man rezervētu grāmatu?” – un kādus Rēzijas secinājumus šis dialogs raisīs? Jo vairāk cilvēkus tu pazīsti Kultūras akadēmijā un jo vairāk neapmeklē lekcijas, jo dramatiskāka kļūs dzīve šeit, tā Rēzija atbild uz jautājumu “Cik dramatiskas ir studijas Kultūras akadēmijā?”. Kāpēc Rēzija izvairās no bibliotēkas apmeklējuma un kāpēc aicina studentus vērsties pie viņas, ja rodas nepieciešamība pēc filozofijas grāmatām un Annas Brigaderes darbiem? Rēzija uzburs traģisku ainu Kultūras akadēmijas atikā, kur divas sievietes garos, baltos tērpos cīnās par A.Čaka dzejas krājumu, un viena no viņām nokrīt pa kāpnēm, fonā skanot skaistai mūzikai.

Ja Norai būtu jāraksta luga, kāds būtu tās galvenais varonis? Nora pastāstīs par to, ar kādām  iekšējām drāmām saskaras kora dalībnieki un kāda ir atšķirība starp bakalaura un maģistra studijām. Nora raksturos savu pieredzi, studējot Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, un to, kāpēc maģistra studijās no studējošā tiek prasīta lielāka atbildība nekā bakalaura studijās. Kāda ir Noras pieredze, apvienojot studijas ar darbu, un vai paliek brīvs laiks hobijiem?

Zanda “Kultūras Odisejā” virtuāli apceļoja 12 valstis, bet kuras valsts literatūru pati iecienījusi visvairāk? Artūra sajūsmu raisa Zandas vaļsirdīgā atklāsme, ka “Noziegumu un sodu” var izlasīt 4 dienās. Kāpēc Zanda Raiņa “Uguni un nakti” izvēlētos iestudēt Horvātijā, salā, kur tika filmētas arī populārās “Troņu spēles”? Zanda dalīsies iedarbīgākajos veidos, kā sagatavoties sesijai (kas ir īpaši aktuāli tieši tagad, kad Kultūras akadēmijā notiek sesija!) un kāpēc, gatavojoties eksāmeniem, ir jāklausās rokmūzika un jāstrādā komandā ar kursabiedriem. Pārbagātība, pašanalīze un krāsainība – šādiem trīs atslēgasvārdiem Zanda raksturo savas studijas “Starpkultūras sakaros”.

 

KLAUSIES RAIDIERAKSTA SPECIĀLIZLAIDUMU ŠEIT!

KLAUSIES RAIDIERAKSTU "LKA RUNĀ" ŠEIT!