ZIŅAS

Uz skatuves atgriežas LKA absolventa Mārtiņa Kagaiņa mūzikls "RENT"

09.08.2021

Mūzikla “Rent” iestudējums Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa Mārtiņa Kagaiņa režijā savu pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2020. gada septembrī studentu skatuves un audiovizuālās mākslas festivālā “Patriarha rudens”, iegūstot festivāla galveno balvu – Pētera Pētersona lampu. Šovasar iestudējums atgriežas pie skatītājiem ar trīs izrādēm 13. un 14. augustā laikmetīgajā koncertzālē “Tu jau zini Kur”.

Amerikāņu autora Džonatana Larsona 1994. gadā sarakstītais un lielu popularitāti guvušais mūzikls “Rent” atklāti vēsta par jaunu mūziķu un mākslinieku centieniem izdzīvot finansiāli nestabilos un sociāli sarežģītos apstākļos. Mūzikls aktualizē HIV/ AIDS problemātiku un runā par atkarībām, multikulturālismu un seksuālajām minoritātēm.

Viens no Mārtiņa Kagaiņa iestudējuma pārsteidzošākajiem elementiem ir Rīgas Doma kora skolas (RDKS) mūziklu nodaļas audzēkņu un absolventu sniegums. Galvenajās lomās - Markuss Rūtentāls, Gustavs Melbārdis, Nadīna Podinska, Toms Kalderauskis, Jaroslavs Orlovs, Emīlija Pavlovska, Grēta Grantiņa un Edvards Grieze. Visa mūzikla garumā solistus un kori pavada instrumentālā grupa piecu mūziķu sastāvā.

Koncerts būs pieejams personām ar derīgu digitālo Covid sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai pārslomošanu un personas apliecinošu dokumentu. Koncertā tiks ievēroti visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Organizē: Biedrība Mulino dell’arte Atbalsta: Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība, SIA XTM Bygg, Latvijas Kultūras akadēmija, Rīgas Doma kora skola, Abavas vīni, Wolt un Fiqsy.

Video: https://vimeo.com/574643027 

Vairāk informācijas: Mob. tālr. +371 28829922 E-pasts: gustavsme@gmail.com