JAUNUMI

Viņa Karaliskā Augstība Dānijas kroņprincis un Viņas Karaliskā Augstība Dānijas kroņprincese viesojas Latvijā, lai kopā ar Dānijas kultūras ministri paziņotu starptautiskā metu konkursa TabFab uzvarētāju

04.12.2018

Š. g. 7. un 8. decembrī Dānijas un Latvijas radošo industriju foruma "Creative Industries. Matchmaking" ietvaros Rīgā viesosies Dānijas kultūras ministre Mete Boka (Mette Bock), kas cita starpā svinīgā ceremonijā kopā ar Viņa Karalisko Augstību Dānijas kroņprinci Frederiku un Viņas Karalisko Augstību kroņprincesi Mēriju paziņos starptautiskā metu konkursa “TabFab radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” uzvarētāju.

Pēc metu konkursa uzvarētāja arhitektoniskās vīzijas vēsturiskais Rīgas tabakas fabrikas ēku komplekss tiks pārveidots un pilnveidots, lai jau 2022. gadā kļūtu par izglītības, kultūras un radošo industriju centru – jauno mājvietu Latvijas Kultūras akadēmijai, Rīgas Kino muzejam un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajai filmu skolai, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatoram. Tādējādi līdz ar radošo industriju forumu "Creative Industries. Matchmaking" tiks uzsākts Tabakas Fabrikas trīs gadu paplašināšanas projekts, kā arī vairākas citas jomas aktivitātes gan Latvijā, gan Dānijā, tai skaitā darbs pie jaunas Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskās maģistra programmas “Radošās Industrijas”, kas tiks veidota sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Olburgas Universitāti Dānijā. Uzņemšanu jaunajā maģistra programmā plānots uzsākt jau 2020. gadā.

Dānijas un Latvijas radošo industriju forumu “Creative Industries. Matchmaking” organizē Dānijas Vēstniecība Latvijā, Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Industriju fonds sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Savukārt metu konkurss “TabFab radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” tapis, VNĪ sadarbojoties ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Dānijas Kultūras institūtu. Finansiālu atbalstu konkursam sniedza Dānijas Kultūras ministrija kopā ar Dānijas Kultūras institūtu (DKI) kā daļu no Dānijas ieguldījuma un dalības Latvijas simtgades svinībās.