ZIŅAS

VPP projekta CARD ietvaros notiks konference "Jaunākie pētījumi par 18. – 20. gadsimta mūziku Latvijā"

18.04.2022

21. – 22. aprīlī tiešsaistē notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas organizēta zinātniskā konference “Jaunākie pētījumi par 18. – 20. gadsimta mūziku Latvijā”. Konferencē piedalīsies Valsts pētījumu programmas projekta CARD (Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai*) divu apakšprojektu “Mūzika Latvijā 17. – 19. gadsimtā: radošie procesi kultūras kontekstos” un “Mūzikas kultūra Latvijā 20. gadsimta 20. – 30. gados un otrajā pusē: mazpētītie procesi, jautājumi, problēmas” pētnieki un viesi no partnerinstitūcijas LU LFMI, intensīvā divu dienu programmā iepazīstinot plašāku publiku ar aktuālajiem pētījumiem par tēmām, kas izgaismo Latvijas mūzikas kultūras daudzveidību, sākot ar dažādām ar sakrālo telpu saistītām muzikālām praksēm Latvijas teritorijā 18. gadsimtā un beidzot ar populāra džeza festivāla attīstību un nozīmi 20. gadsimtā.

Klausītāji konferences tiešraidei varēs sekot līdzi interneta platformā Zoom (iepriekš reģistrējoties) vai JVLMA Youtube kanālā. Pilna konferences programma un reģistrācijas saite būs pieejamas JVLMA mājaslapā www.jvlma.lv no 4. līdz 14.  aprīlim.

Reģistrējoties konferences Zoom saites saņemšanai, iespējams pieteikties izziņai par konferences noklausīšanos (8 stundu apjomā). Tiem klausītājiem, kuri vēlas saņemt izziņu, obligāti jāpieslēdzas caur Zoom saiti (nevis Youtube), lai varētu tikt veikta dalībnieku reģistrācija.


* Projektu “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai”/CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai (2020.–2022.) ietvaros. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.