ZIŅAS

VPP projekta "Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai/CARD” pētnieki 11. martā piedalīsies Liepājas Universitātes konferencē

09.03.2021

2021. gada 10. un 11. martā Liepājas Universitāte organizē 27.starptautisko zinātnisko konferenci “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā”. To rīko sadarbības partneri Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts, Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Lietuviešu literatūras un folkloras institūts un Vītauta Dižā universitāte.

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un valsts pētījumu programmas projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai/CARD” (VPP projekts CARD) pētnieki Līga Ulberte, Zane Kreicberga, Valda Čakare, Atis Rozentāls, kā arī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Edīte Tišheizere 11. martā ar referātiem piedalīsies konferences sekcijā “Teātris: procesi un definīcija” (no plkst. 14.30 līdz 15.45).

Savukārt plkst. 16.30 norisināsies diskusija “Teātris tekstā: robežu pārstatīšana” ar teātra teorētiķu un praktiķu iesaistīšanos, ko vadīs Atis Rozentāls. Diskusijas tēma sasaucas ar VPP projekta CARD ietvaros LKA un LU LFMI īstenoto skatuves mākslas apakšprojektu “Laikmetīgā teātra terminoloģija: jēdzieni un koncepti”, kurā pieci pētnieki nodarbojas ar laikmetīgā teātra terminoloģijas apzināšanu un adaptēšanu latviešu valodā.

Lai raisītu domu apmaiņu, iecerētās diskusijas jautājumi ir:

  • jaunu parādību ienākšana teātrī, dramaturģijā, radošajā rakstniecībā, pētniecībā 21. gadsimtā;
  • problēmas un praktiskie risinājumi radošajā un akadēmiskajā darbā šo parādību definēšanā un interpretācijā latviešu valodā un Latvijas kultūras kontekstā.

Plānotie diskusijas dalībnieki: LKA Skatuves mākslas katedras vadītāja un VPP projekta CARD skatuves mākslas apakšprojekta pētniece Zane Kreicberga, Liepājas universitātes Rakstniecības maģistra studiju programmas direktore, literatūrzinātniece Zanda Gūtmane, teātra zinātniece Vēsma Lēvalde, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un režisors Dmitrijs Petrenko.

Pieejas saite uz konferences sekciju “Teātris: procesi un definīcija” un diskusiju: https://zoom.us/j/94215933138?pwd=MWtWaEVoM1RnZEt3aVI3cjlvb2tuUT09 (Meeting ID: 942 1593 3138, Passcode: 270142234).

Konference notiek tiešsaistē, un tai pieslēgties ir aicināts ikviens interesents. Turklāt tiešsaistes formāts ļauj to izdarīt no jebkuras vietas un klausīties to konferences sadaļu, kas katram ir tematiski tuvāka. Pieslēgšanās iespēja atrodama šeit: https://literatura.liepu.lv/.


Projektu “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai”/CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2020.–2022.) ietvaros. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.