ZIŅAS

Zirgu pastā notiks saruna ar festivāla "Zelta maska Latvijā" viesiem - dramaturgu Marju Ivaškeviču un režisoru Mindaugu Karbauski

10.10.2017

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar teātra festivāliem "Zelta maska" un "Zelta maska Latvijā" aicina uz publisku sarunu ar lietuviešu dramaturgu Marju Ivaškeviču un lietuviešu izcelsmes krievu režisoru Mindaugu Karbauski trešdien, 2017. gada 11. oktobrī plkst. 13.00 LKA Teātra mājā "Zirgu pasts", Dzirnavu ielā 46. Saruna notiks krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā un to moderēs LKA asociētā profesore režisore Zane Kreicberga.

10. oktobrī plkst. 19.00 Dailes teātrī iespējams noskatīties dramaturga Marja Ivaškeviča un režisora Mindauga Karbauska kopdarbu – Maskavas Majakovska teātra iestudējumu "Krievu romāns". Izrāde ir smalks, metafizisks Ļeva Tolstoja biogrāfijas un daiļrades motīvu savienojums, kurā vēstīts par rakstnieka dzīves pēdējām dienām. Režisors izrādē savij vairākus laikus un realitātes: Tolstoja darbus, galvenokārt slavenāko romānu “Anna Kareņina”, un personīgās dzīves notikumus, kuru centrā ir viņa sieva Sofija Andrejevna, šādā veidā salīdzinot reālo Tolstoju – Ļeva un Sofijas – attiecību dramatisko un kaislībām pilno stāstu ar romāna varoņu attiecībām. “Krievu romāns” saņēmis 2017. gada Krievijas Nacionālo teātra prēmiju “Zelta maska” nominācijās “Labākā lielās formas dramatiskā izrāde”, “Labākais dramaturga darbs” un “Labākā sieviešu loma” (Jevgēņija Simonova).

Mindaugs Karbauskis ir lietuviešu izcelsmes režisors, kurš strādā Krievijā. 2001. gadā absolvējis Krievijas Teātra mākslas akadēmiju (GITIS) un kopš 2011. gada ir Maskavas Majakovska teātra mākslinieciskais vadītājs. Karbauska teātra tradicionālisms ieņem savdabīgu nišu mūsdienu Krievijas teātra kontekstā, un kritiķi atzinīgi novērtē viņa izrāžu intelektuālo bagātību.

Marjus Ivaškevičs ir viens no veiksmīgākajiem un starptautiski pazīstamākajiem mūsdienu lietuviešu dramaturgiem. Viņš ir arī prozaiķis un teātra un kino režisors, kuram sevišķi nozīmīga ir nacionalitātes jautājuma risināšana. “Krievu romāns” ir dramaturga pirmā krieviski sarakstītā luga. Ivaskeviča lugas iestudē daudzviet Eiropā. Latvijas teātros iestudētas lugas „Izraidītie” Dailes teātrī Oskara Koršunova režijā (2014) un „Tuvā pilsēta” Nacionālajā teātrī Kirila Serebreņņikova režijā šī gada sākumā.

Vairāk informācijas par viesizrādi "Krievu romāns": http://www.goldenmask.lv/lv/projects/krievu-romans