Akadēmijas skatuves runas pedagoga, režisora un aktiera Arnolda Liniņa piemiņai veltīts pasākums

Piektdiena, 11. decembris, 2015


11.12.2015 19:00

Informācija par pasākumu

2015. gada 11. decembrī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks pasākums Darbs reizēm gan grūts, bet tomēr jauks”, kurā atcerēsimies lielisko aktieri un režisoru, izcilo skatuves runas pedagogu Arnoldu Liniņu viņa 85. dzimšanas dienā.

Arnolds Liniņš 1952. gadā pabeidza J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti un kļuva par toreizējā Drāmas teātra aktieri, atveidojot vairākas spilgtas lomas. Jau pēc gada viņš kļuva arī par savas skolotājas, leģendārās docentes, skatuves runas pedagoģes Olgas Bormanes asistentu un patstāvīgu runas pedagogu Teātra fakultātē. Arnolds Liniņš bija izcils skatuves runas pedagogs daudzām jo daudzām aktieru paaudzēm, paralēli strādājot par režisoru Daugavpils teātrī (1959), par aktieri un režisoru Jaunatnes teātrī (1960 – 1964) un kļūstot par Dailes teātra galveno režisoru 1971. gadā. Rīgas kinostudijas Tautas kinoaktieru studijā, Dailes teātra 4.,5.,6. un 7. studijā, J. Vītola LVK operas klasē, operas studijā „Figaro” un mūža nogalē (no 1993.gada) arī Latvijas Kultūras akadēmijā Arnolda Liniņa profesionālā pedagoga uzmanības centrā vienmēr bija skatuves runa.

Pasākumā „Darbs reizēm gan grūts, bet tomēr jauks”, kura nosaukumā izmantots Alfrēda Krūkļa teksts ļoti populārajai Elgas Īgenbergas dziesmai „Cauri pilsētai”, kuru dziedāja Arnolds Liniņš un māsas Vambūtes, piedalīsies: aktieri Baiba Broka, Anita Grūbe, Baiba Indriksone, Ausma Kantāne, Artis Robežnieks, Kaspars Znotiņš, operas soliste Kristīne Gailīte, režisori Mihails Kublinskis un Jānis Streičs, diriģents Viesturs Gailis, operstudijas „Figaro” mākslinieces Gita Sondare un Laura Lazda. Savi atmiņu stāsti būs arī A. Liniņa dzīvesbiedrei, LKA profesorei, režisorei Ainai Matīsai, meitai Mārai Liniņai un dēlam Eduardam Liniņam. Pasākumu vadīs LKA profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.