Dejas filma „Dance Tranzit”

Otrdiena, 15. decembris, 2015


15.12.2015 19:00

Informācija par pasākumu

Iespēja sasildīties un veldzēties Krimas saulē un dejas virpulī, pirms ziemas ierašanās. Dejas filma „Dance Tranzit” ir Rūtas Pakalnes bakaulara darbs, kas filmēts Krimā, Ukrainā.

Filmas pirmizrāde notika 14.jūnijā Zirgu Pastā, sadarbībā ar Miit veidojam papildus seansu, ko interesentiem ir iespēja apmeklēt 15. decembrī 19:00, Miit Coffee (Lāčplēša ielā 10). Kopš 2004.gada LKA dejotāji ik gadu ir ceļojuši uz Krimu, Ukrainā kopā ar horeogrāfi Olgu Žitluhinu. Ceļojuma mērķis bija, mainīt studentu ierasto vidi studijā (dejojot četrās sienās un uz betona grīdas) uz deju neierastā vidē - dabā. Atrast jaunus mācību, kustību, komunicēšanas un dejas veidus Melnās jūras akmeņainās pludmales, kalnu, zāliena un vēja vidē.

Vidē, kas nemitīgi mainās un izaicina, jaunie mākslinieki un dejotāji atklāj veidus, kā izkļūt no savas komforta zonas un stabilitātes, kas piekāpjas pārmaiņām, mācoties, kā caur kustībām komunicēt vienam ar otru un līdzcilvēkiem. 

Īpašs paldies par atbalstu Latvijas Kultūras akadēmijai, Valsts kultūrkapitāla fondam, Horeogrāfu asociācijai, Islandes Mākslas akadēmijai Listahaskol.

Filmas mūzikālais pavadījums veidots sadarbībā ar Balduru Hjorleifsonu un Eitduru Ingi Gunlaugsonu. 

Filmas operatori ir Reinis Spaile un Reinis Aristovs.

Filmas garums ir 30 minūtes un tajā piedālās LKA Laikmetīgās dejas horeogrāfijas 4.kursa studenti - Agate Bankava, Taisija Frolova, Anastasija Lonšakova, Ģirts Bisenieks, Ivars Broničs, Anna Novikova, Eva Kronberga, Anne-Birte Nord, Sandra Lapiņa, Alise Putniņa, Jānis Putniņš, Rūdolfs Gediņš, Karīna Lapšina, Maija Tjurjapina, Anete Tambaka, Mārtiņš Sprūds, Rūta Kublicka un Roberts Muciņš, kā arī pasniedzēji - Olga Žitluhina un Ramona Galkina.