Ceturtdiena, 21. aprīlis, 2016
Informācija par pasākumu
21. aprīlī plkst. 18.30 un 20:00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts (Dzirnavu iela 46) pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde ‘’Citāda milonga’’, apvienojot divus šķietami nesavienojamus dejas stilus - tango un hip – hop. Abi dejas stili ir savulaik imigrantu radīti, kur, sasaucoties ar mūsdienu situāciju Eiropā, dejā veido papildu dialogu, parāda savstarpējās komunikācijas nozīmību un katra viedokļa svaru lēmumu pieņemšanā.
Horeogrāfe un dejotāja Agnese Vanaga* vairākus mēnešus, strādājot ar Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas 1. kursa studentiem, ir radījusi dejas izrādi, kur savienoti šie divi, it kā savstarpēji nesavienojami procesi, divas krasi pretējas dejas stilistikas un temperamenti. Ar to parādot, ka izeja, iespējams, slēpjas tieši neiespējamajā, un arī bezizeja var būt izeja.
Tradicionāli milongās (šādi sauc tango dejas un mūzikas vakarus) partneri jāmaina pēc 4 mūzikas tēmām. Tango dejā katra kustība ir sekotāja atbilde uz vadītāja dotu signālu. Tātad nepieciešams nepārtraukts kinētiskais dialogs starp abiem dejotājiem. Šīs dejas kustības rodas vadītāja apziņā un caur apskāvienu tiek “ nodotas” sekotājam. Tango kā sociāla un improvizācijas deja ir imigrantu radīts žanrs pagājušā gadsimta pirmajā pusē Argentīnas tagadējās galvaspilsētas Buenosairesas ostas rajonos. Arī hip hop kā dejas žanrs ir Ziemeļamerikas imigrantu radīta sociāla deja, kura vēlāk radusi savu vietu profesionālajā skatuves dejas mākslā.
‘’Citāda milonga’’
Mākslinieciskā direkcija: Agnese Vanaga
Horeogrāfija: Agnese Vanaga un dejotāji
Izpildījums: LKA Laikmetīgās dejas studenti
Skaņas dizains: Kaspars Eglītis
Organizē: Latvijas Kultūras akadēmija
Dejas izrāde tapusi ar Rīgas domes atbalstu.
Biļetes pieejamas uz vietas kā arī Biļešu paradīzes kasēs, kā arī uz vietas, pirms izrādes.
*Agnese Vanaga – horeogrāfe un idejas autore
Agnese ir profesionālā tango kā skatuves žanra dejotāja, pasniedzēja un horeogrāfe Latvijā. Viņa uzskata, ka skatuves mākslas neatņemama sastāvdaļa ir kinētiskās komunikācijas izpratne, lai individuālo dejas valodu varētu izmantot ne tikai kā personīgās tehnikas spilgtu apliecinājumu, bet arī kā komunikāciju ar citiem māksliniekiem un – pats svarīgākais – ar skatītāju. Horeogrāfes radošā un pedagoģiskā darbība šajā dejas žanrā ir augstu vērtēta gan Argentīnā, gan arī ārpus tās robežām. Agneses radītās horeogrāfijas redzamas lielākajā tango šovā Senor Tango Buenosairesā kopš 2011. gada. 2015. gadā Agnese radīja horeogrāfiju Guy Caron (Cirque du Soleil ),mākslinieciskā vadītāja un radītāja jaunajai izrādei JULIA Roterdamā.