“Diagnoze – kino” seansā LKA studentu filmas

Ceturtdiena, 10. decembris, 2015


10.12.2015 18:30

Informācija par pasākumu

LKA Rīgas Kino muzejā Peitavas ielā 10 turpinām latviešu filmu vakaru ciklu „Diagnoze – kino”. Šogad Latvijas Kultūras akadēmija, kā sastāvā atrodamies kopš 2010. gada, atzīmē 25 gadu jubileju. Rīgas Kino muzejs piedalās svinībās, rudens cēlienā ciklā ‘’Diagnoze – kino’’ izrādot akadēmiju beigušo kino profesionāļu darbus.

Rudens ciklu noslēdzošais seanss notiks 10. decembrī Rīgas Kino muzejā, un tajā tiks izrādītas tematiski sakārtotas Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas. Šajā reizē tiks izrādītas LKA studentu īsfilmas, kas savā estētikā un tematikā šķietami runā par ziemu, aukstumu un cikla noslēgumu.

 

10. decembrī plkst. 18:30

Kastrāts kuilis, rež. Lauris Ābele, Raitis Ābele, 2014, 22’ "Kastrāts kuilis" ir impresionistisks stāsts par jaunu vīrieti – Valteru un viņa noslēpumu, kas neļauj iegūt funkcionālu lomu vietējā mazpilsētas sabiedrībā. Viņš pavada savu ikdienu, dziedot vietējās baznīcas korī un pieskatot no tēva mantotās cūkas, taču tas nedara viņu mazāk vientuļu. Mierinājumu viņš meklē meitenes Aijas kompānijā, taču Valtera vīrišķības apliecinājumi ir pārāk neordināri.

Sistēma, rež. Armands Začs, 2010, 13’

Eksperimentāli dokumentāls skatījums uz vienotā un nepārtrauktā sistēmā saslēgto pasauli.

Pierobeža, rež. Jurijs Skorobogatovs, 2013, 5’33’’ Andris aizbrauca uz mežu meklēt Ziemassvētku eglīti, taču tās vietā atrada kādas nelegālas dāvaniņas. Laime gan bija īsa – Andris ātri vien saprot, ka mežā nav viens.

Četri mielasti, rež. Liene Linde, 2012, 35’

Reiz kādā Rīgas dzīvoklī dzīvoja Anita ar bērniem Santu un Kristapu. Katru Vecgada vakaru viņi kopā ar Omi un Pēteronkuli rīkoja svētku mielastu. Bērni pieauga, dzīve gāja uz priekšu, prezidenti teica Jaungada uzrunas, televīzijā vienmēr rādīja "Likteņa ironiju". Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rasols divpadsmit gadu garumā - četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam.

 

Priecāsimies Jūs redzēt Rīgas Kino muzejā!

 

Ieeja uz filmu vakariem ir bez maksas.

Filmu ciklu „Diagnoze – kino” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.