Diskusija “Pazust globalizācijā? / Lost in mondialisation?”

Piektdiena, 23. marts, 2018


23.03.2018 15:00

Informācija par pasākumu

Piektdien, 23. martā no plkst. 15:00 līdz 17.00 Eiropas Savienības mājas Sarunu istabā (Aspazijas bulvārī 28) Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina uz diskusiju jauniešiem „Pazust globalizācijā? / Lost in mondialisation?”. Diskusija tiks veltīta nacionālās kultūras, tai skaitā radošo industriju, vietai globalizācijas apstākļos. Iecerēts, ka pēc diskusijas tiks radīti priekšlikumi nacionālās identitātes attīstīšanai globalizācijas laikmetā.

Diskusija notiks Frankofonijas dienu ietvaros, tādēļ ekspertu vadītajās diskusiju grupās tiks izmantota frankofono valstu pieredze. Piemēram, kā Francijā ir attīstījusies tāda radošā nozare kā laikmetīgais cirks, ko Latvija var no tā mācīties un kādas savas lokālās iezīmes piedāvāt? Kā tādās multikulturālās valstīs kā Kanāda un Beļģija izdodas saglabāt franciski runājošās iedzīvotāju grupas identitāti un ko mēs varam no šīs pieredzes iegūt?

Diskusija notiks četrās grupās, katru grupu vadīs viens eksperts. Divi no ekspertiem ir LKA absolventi – Māra Pāvula (Rīgas cirka skolas vadītāja) un Jānis Laucenieks (LKA maģistra studiju “Kultūras menedžments un radošās industrijas” 1. kursa students) dalīsies ar pieredzi par Kanādas multikulturālisma situāciju. Piedalīsies arī LKA docente Ieva Zemīte, kura pasniedz Kultūras uzņēmējdarbību LKA. Par situāciju Beļģijā runās beļģu eksperte Magali Cleymans. Diskusijas laikā eksperti runās par kādu konkrētu problēmu, kas saistīta ar radošajām industrijām vai multikulturālismu un ko jauniešiem būs jācenšas atrisināt, nonākot pie konkrētām idejām un secinājumiem.

Diskusijā aicināti piedalīties jaunieši no 18 līdz 25 gadu vecumam, kuriem interesē kultūras, starpkultūru attiecības un radošās industrijas. Jauniešiem ar franču valodas zināšanas būs iespēja tās praktizēt frankofona eksperta vadībā.

Informācija par pasākuma programmu, ekspertiem  un pieteikšanos ir pieejama diksusijas „Pazust globalizācijā? / Lost in mondialisation?” Facebook lapā.

Katrs viedoklis ir svarīgs! Aicinām pieteikties šeit: https://goo.gl/forms/ līdz 20. martam. Pasākums ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots.

Pasākumu organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā, Kanādas vēstniecību un Valonijas-Briseles pārstāvniecību.

 


Projekta “Pazust  Globalizācijā? / LostinMondialisation?” organizatori

Rūta Žiaugre, Ilze Svirska

pasakumi-fr@lka.edu.lv

https://www.facebook.com/events/172181800087524/