Francijas institūta direktora Žila Boneviāla vieslekcija

Trešdiena, 25. novembris, 2015


25.11.2015 10:15

Informācija par pasākumu

25. novembrī plkst. 10 :15 Latvijas Kultūras akadēmijā viesosies jaunais jaunais Francijas institūta direktors Žils Boneviāls (Gilles Bonnevialle) ar lekciju "Francijas kultūrpolitikas aspekti" SKS Latvija – Francija un Latvija – Francija / Beļģija studentiem.

Žils Bonviāls, būdams Francijas ģenerālkonsulāta Honkongā un Makao kultūras nodaļas vadītājs un prestižā festivāla Le French May direktors (no 2009. līdz 2013. gadam), dedzīgi īstenojis kultūras diplomātiju, bijis starptautisko apmaiņu kultūras jomā konsultants un kultūras mantojuma un mūsdienu mākslas izstāžu kurators.

Gandrīz 25 gadu garumā Žils Bonviāls ieņēmis dažādus amatus ministru birojos, tostarp bijis Francijas Kultūras ministres biroja vadītājs (20002002).

Gandrīz 7 gadus viņš bija sabiedriskās attīstības institūcijas Ville Nouvelle de Marne la Vallée (Epamarne-Epafrance) ģenerāldirektors un no 2002. līdz 2009. gadam vadīja prestižo nacionālās nozīmes kultūras un arhitektūras pieminekli Senklū parku (Domaine national de Saint Cloud).

Visos šajos amatos viņš ir iniciējis daudzus kultūras projektus, ir bijis nozīmīgu festivālu dibinātājs vai līdzdibinātājs (ieskaitotFilms sous les étoiles vai Rock en Seine pie Senklū) un organizējis turpat simts izstādes (Francijā, Honkongā un Makao), producējis vairāk nekā 200 uzvedumu (opera, mūzika, deja, teātris, dziesma, kabarē, cirks ...) ar ievērojamāko Francijas un ārzemju mākslinieku piedalīšanos