Izglītības izstāde "Skola 2019"

Svētdiena, 3. marts, 2019


03.03.2019 10:00

Informācija par pasākumu

No 1. līdz 3. martam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izstādē “Skola 2019” aicinās kultūras un mākslas procesos ieinteresētus jauniešus noteikt sev atbilstošāko profesiju kino industrijā un atklāt kino tapšanas aizkulises eksperimentālajā zonā “Stairway To Heaven Kino”, tikties tematiskajās sarunās ar kultūras un radošo industriju profesionāļiem, kā arī atklāt savu multikulturālo “es”, iepazīstot tuvāk Spānijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Amerikas un Jaunzēlandes kultūru daudzveidību. Tāpat stenda apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt sevi kultūrā, iepazīstoties ar LKA absolventiem un studentiem, viņu profesionālajiem izaicinājumiem un radošajiem sasniegumiem.

Izstādes apmeklētāji tiks aicināti ienākt eksperimentālajā zonā “Stairway To Heaven Kino”, kur neformālā gaisotnē būs iespēja iejusties dažādās kino epizodēs un kino varoņu tēlos – fotografēties un veidot gifus pie zaļās sienas (green screen), kā arī iepazīties ar studiju procesā tapušajiem audiovizuālās mākslas studentu eksperimentiem ar zaļo sienu un leģendāriem Holivudas kino kadriem. Izstādes laikā jauniešiem būs iespēja ielūkoties audiovizuālās mākslas studiju procesā, piemēram, uzzināt, kas ir viena kadra filmēšanas tehnikā veidota filma, vai arī leģendārā kino un teātra režisora Pētera Krilova “jā vai nē” uzdevums, kā arī ielūkoties filmas tapšanas aizkulisēs un uzzināt vairāk par 14 topošo “Audiovizuālās mākslas” programmas absolventu filmām. Tāpat zonā būs vairāki interaktīvie punkti, kas ļaus pašiem apmeklētājiem atklāt vairāk par visiem kino radīšanas posmiem un atklās profesiju daudzveidību kino industrijā.

Eksperimentālajā zonā “Stairway To Heaven Kino” noteiktos laikos uz sarunām par kultūru, studijām un karjeras iespējām kultūras nozarē jauniešus aicinās LKA absolventi – kultūras un radošajās industrijās novērtēti profesionāļi. Katru izstādes dienu norisināsies arī “Kino stundas”, kad noteiktos laikos, stundas garumā, izstādes apmeklētāji varēs satikt LKA Nacionālās filmu skolas studentus un absolventus, kā arī kino nozares profesionāļus.

Kāpēc bakalaura studijas “Starpkultūru sakari” ir izaicinājums, un kāpēc, lai studētu šajā programmā, ir jābūt patiesi lielām ambīcijām? Jauniešu motivāciju un ambīciju līmeni izstādes stendā būs iespējams izmērīt aktivitātē “Atklāj savu multikulturālo “es””.

#ieraugisevikultūrā – kā projektu vadītāju, mārketinga speciālistu, žurnālistu, redaktoru, muzeja speciālistu, radošo direktoru, režisoru, producentu, scenāristu, pasniedzēju, dramaturgu, videooperatoru, radošo uzņēmēju, recenzentu, tulku, starptautiskās sadarbības speciālistu, pētnieku, satura mārketinga speciālistu, reklāmas tekstu radītāju, zinātnisko asistentu, horeogrāfu, sabiedrisko attiecību speciālistu, datu analītiķi. Šīs ir tikai dažas no profesijām, kurās strādā LKA absolventi, kuru sasniegumi atspoguļo ne tikai LKA, bet visai Latvijas sabiedrībai nozīmīgas vērtības daudzveidīgās dažādās kultūras jomās.

Izstādē ikvienam būs iespēja satikt dažādu LKA studiju virzienu studentus, kuri atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā studiju pieredzē. Vai zināji, ka ikviens LKA students var vienu vai divus semestrus studēt kādā no 115 ārvalstu sadarbības augstskolām? Vai zināji, ka daudziem LKA

studentiem prakse ir kļuvusi par darba vietu? Vai zināji, ka LKA studiju procesa organizēšanā piedalās dažādās nozarēs atzīti Latvijas profesionāļi un viespasniedzēji no starptautiski novērtētām augstskolām? LKA izstādes stendā būs iespējams uzzināt visu to, kas vēl nav zināms par studijām.

LKA stenda scenogrāfiju veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nozares Scenogrāfijas apakšnozares 1. kursa students Andris Kaļiņins.

2019. gadā skolēniem būs iespēja uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. LKA Nacionālā Filmu skola uzņems studējošos programmā “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: “Filmu režija”, “Operatora māksla”, “Filmu montāža un skaņa”, “Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana” un “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”. Trešo gadu studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Tāpat studējošie tiks uzņemti “Kultūras socioloģijā un menedžmentā”, “Kultūras un mākslu studijās” un “Starpkultūru sakaros” (specializācijās “Latvija – Spānija” un “Latvija – anglofonās valstis”).

2019. gadā LKA uzņem trīs maģistra studiju programmās – “Kultūras menedžments un radošās industrijas”, “Audiovizuālā un skatuves māksla” un “Starptautiskais mediju un kultūras menedžments” (studijas vācu valodā).

Latvijas Kultūras akadēmija ir starpdisciplināra kultūras un mākslas studiju augstskola, kultūras un mākslas zinātniskās izpētes, mākslinieciskās jaunrades un radošo industriju centrs, kas atbalsta un īsteno dažādus projektus radošajās un kultūras industrijās.