Kora “Sõla” 18 gadu jubilejas koncerts “Ziemas epifānija”

Svētdiena, 18. decembris, 2016


18.12.2016 18:00

Informācija par pasākumu

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sõla” 18. decembrī plkst. 18.00 ielūdz uz 18 gadu jubilejas koncertu “Ziemas epifānija” Rīgas Jēzus baznīcā (Elijas iela 18).

Kora 18. sezona iesākās ļoti veiksmīgi – ar Grand Prix iegūšanu Pirmajā Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā. Savukārt sezona noslēgsies ar koncertturneju 2017. gada jūnija beigās un jūlija sākumā, kad koris dosies uz Latviešu dziesmu svētkiem Baltimorā (ASV), kas ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību programmas notikumiem. Atceļā no ASV koris viesosies Vācijā, kur kopā ar orķestri Con Brio pirmatskaņos komponista un diriģenta Jēkaba Jančevska jaundarbu. Šis ir tāds labs brīdis, kurā apstāties un atpūsties, atvilkt elpu pēc un pirms lieliem notikumiem.

Imants Ziedonis ir teicis: “Epifānijas - tie ir impulsi, mazi uzliesmojumi, kuru gaismā daži brīži dzīvē izgaismojas sevišķi spilgti. Reizēm šie impulsi var likties pretrunīgi, reizēm, kā jau impulsi, tie tādi arī ir.” Tāds arī būs šis koncerts, kurā mākslinieciskā vadītāja Kaspara Ādamsona un diriģentu Jēkaba Jančevska un Jāņa Pēlmaņa vadībā koris izdziedās gan pieklusinātus un sakrālus skaņdarbus, gan arī atsperīgus amerikāņu spiričuēlus un jestras koru populāru dziesmu apdares.

Ieeja kora jubilejas koncertā par ziedojumiem.