Krievu horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāde "Šķirsts"

Svētdiena, 3. decembris, 2017


03.12.2017 18:00

Informācija par pasākumu

3. decembrī plkst. 18.00 LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs skatāma laikmetīgās dejas izrāde "Šķirsts. Ne visi izglābsies".
 
Laikmetīgās dejas izrāde "Šķirsts", kuras nosaukumā ietverta atsauce uz Noasa šķirstu, ir asprātīgs ceļojums triju cilvēku attiecībās gan cilvēciskā, gan profesionālā ziņā. Izrāde ir izaugusi no horeogrāfes Aleksandras Koņņikovas pētnieciskā projekta "Darbības laboratorija" pieredzes, kas pēta darbību kā skatuves mākslas pamatvienību. Izrāde ir polifoniska struktūra, kurā katrs tās dalībnieks tiecas attīrīt savu darbību no tā, kas nav nepieciešams vai pietiekams tās norisei, bet dramaturģija un kompozīcija veidojas it kā nejauši. Šajā polifoniskajā struktūrā, kur kopīgā norise tiek ģenerēta reālajā laikā, visiem elementiem - dejai, kustībai, tekstam, skaņai - ir līdzvērtīga nozīme, bet gan skatītāji, gan paši izrādes dalībnieki to var brīvi interpretēt. Piemēram, kā izrādi - satikšanos, kur pieredzējušie horeogrāfi izbauda atkalsatikšanās prieku, bet skatītāji satiekas ar dejas un improvizācijas vēsturi.

Biļetes uz izrādi "Šķirsts" (9 eiro un 6 eiro - ar atlaidi skolēniem, studentiem un pensionāriem) Biļešu paradīzē un pirms izrādes Teātra muzejā.