Kultūras Kanona konkursa 2. kārta

Piektdiena, 10. janvāris, 2020


10.01.2020 10:00

Informācija par pasākumu

15 komandas, kas pārliecinoši parādīja sevi pirmajā kārtā, – konkursa "Kultūras kanons, radošā un mana brīvība" piedalīsies radošajā seminārā (2. kārtā), kas notiks jau 10. janvārī LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" (Dzirnavu iela 46).

Radošajā seminārā Latvijas radošo profesionāļu vadībā skolēniem būs iespēja lekcijās un nodarbībās attīstīt brīvu, asociatīvu domāšanu, apgūt prasmes mākslas valodā “stāstīt” intriģējošus un jēgpilnus stāstus jaunos veidos, izmantot nestandarta radošuma izpausmes instalāciju, hepeningu, oriģinālu ekspozīciju un vides objektu izveidē.  Radošais seminārs paredzēts, lai uzlabotu fināla uzdevuma izpildei nepieciešamās prasmes un kompetenci, un tā noslēgumā komandas saņems detalizētus norādījumus fināla uzdevumam, kas jāveic līdz 3. kārtas norises dienai.

Lekcijās un praktiskajās nodarbībās par mākslinieka radošo brīvību stāstīs mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristiāns Brekte, ar savu pieredzi par dizaina nozīmi stāsta veidošanā dalīsies dizaina biroja “H2E” dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere, režisore Krista Burāne paplašinās brīvības idejas robežas, atklājot savu pieredzi, attīstot un risinot brīvības ideju savos radošajos darbos. Dienas noslēgumā dalībnieki dosies uz RIBOCA biroju (Brīvības ielā 33-8), lai tiktos ar Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) vadošo producenti Kitiju Vasiļjevu un programmu direktoru Kasparu Vanagu lekcijā / nodarbībā “Vai mākslai ārpus kanona ir interesantāk? Piemēri no Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmas”.