Laikmetīgās dejas izrādes "Anima", "SYNC" un "Horizontā"

Sestdiena, 18. septembris, 2021

18.09.2021 18:00

Informācija par pasākumu

LKA teātra mājā "Zirgu pasts" plkst.18.00

Laikmetīgās dejas izrāde ANIMA

Pirmizrāde 2021. gada 11. jūnijā LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”

Cilvēks piedzimst bezapziņā. Līdzīgi kā instinkti, kas liek zivīm migrēt uz savām nārsta vietām, cilvēks kopš dzimšanas ietver senu pirmsākumu plānu. K.G. Jungs nosauca šo dziļo cilvēku psihes slāni par kolektīvo bezapziņu, pieņemot, ka tajā atrodas universāli, plaši izplatīti paterni. Kolektīvā bezapziņa ir visa radošā avots.

Horeogrāfe: Darja Turčenko

Scenogrāfe: Līga Ūbele

Dejotāji: Līva Nora Apšeniece, Ģirts Dubults, Roberta Gailīte, Kitija Geidāne, Edvards Kurmiņš, Patrīcija Mūrniece, Gundega Rēdere, Marģers Vanags, Emanuēla Zvaigznīte

Gaismu mākslinieks: Dainis Sumišķis

Bakalaura darba vadītāja: viesprofesore Dace Medne

Foto: Alvils Rolands Bijons

Laikmetīgās dejas izrāde SYNC

Pirmizrāde 2021. gada 13. jūnijā LKA Nacionālajā filmu skolā

Izrāde stāsta par sinhronizāciju. Divām atsevišķām ķermeņa valodām saskaroties, mēs piedzīvojam ietekmēšanos, kas noved līdz unisonam.

Horeogrāfe: Līva Apšeniece

Dejotājas: Ramona Levane, Simona Ozola

Scenogrāfe un kostīmu māklsiniece: Justīne Jasjukeviča, Dace Ignatova

Gaismu mākslinieki: Krišs Apšenieks, Kristaps Opincāns

Bakalaura darba vadītāja: profesore Olga Žitluhina

Laikmetīgās dejas izrāde HORIZONTĀ

Pirmizrāde 2021. gada 13. jūnijā LKA Nacionālajā filmu skolā

Izrāde ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Par uzticēšanos un balansu ārpus balansa.

Horeogrāfe: Gundega Rēdere

Dejotāji: Gundega Rēdere, Marģers Vanags Repetitori: Emīlija Berga, Emanuēla Zvaigznīte

Kostīmu māksliniece: Paulīne Kalniņa

Dziedātāja: Elīna Silova

Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

Izpildproducente: Madlēna Valdberga

Bakalaura darba vadītāja: asociētā profesore Ramona Galkina

Izrādes iespējams apmeklēt personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 vīrusu pārslimojušas. Pie ieejas būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Biļetes uz izrādēm pieejamas ticketshop.lv (ej.uz/jaunieunskaistie). Biļešu cenas EUR 12.00, skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 6.00.

Daļa no izrādēm būs skatāma arī 12. LKA Skatuves un audiovizuālās mākslas festivālā “Patriarha rudens”, kas šogad notiks no 2. līdz 9. oktobrim. Informācijai par izrāžu skati var sekot līdzi LKA Teātra mājas “Zirgu pasts” Facebook lapā.

Izrādes tapušas ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas finansiālu atbalstu.