LKA kora „Sõla” jubilejas koncerts "Solījums"

Otrdiena, 19. decembris, 2017

19.12.2017 19:00

Informācija par pasākumu

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” ielūdz uz savu 19 gadu jubilejas koncertu „Solījums”, kurš notiks 19. decembrī plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvāris 19). Koncerta pirmajā daļā koris izpildīs Andreja Selicka, Zeina Randala Strūpa, Maksa Rēgera, Jurija Faļika, Ārija Šķepasta, Imanta Kalniņa un Jāko Mentijervi skaņdarbus. Pirmatskaņojumu piedzīvos korim „Sōla” veltītās Maijas Einfeldes trīs dziesmas ar Raiņa vārdiem. Koncerta otrajā daļā korim pievienosies Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, izpildot Jēkaba Jančevska skaņdarbu „Trakās dienas”, savukārt kopā ar kori pirmatskaņojot Georga Pelēča opusu „Solījums”.

Mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons: „Maijas Einfeldes jaundarbu cikls izvēlēts kā šīs koncertprogrammas pirmās daļas stūrakmens. Papildus programmā iekļāvām vēl tādus a cappella skaņdarbus, kuri jau kādu laiku atradušies nošu plauktā ar ieceri piemērotā brīdī tos iestudēt. Domājot par koncerta otro daļu, vēlējos vienā koncertā apvienot divus sevis vadītos kolektīvus, kuri uz vienas skatuves līdz šim nav satikušies, proti, kori „Sōla” un Rīgas mūzikas skolu apvienoto simfonisko orķestri. Pirms divpadsmit gadiem Georga Pelēča rakstīto vokāli instrumentālo skaņdarbu „Solījums” atradu, lūkojoties nošu katalogā. Sazinoties ar autoru, uzzināju, ka šis Adventa laika noskaņai piemērotais skaņdarbs joprojām nav atskaņots. Tādējādi sanāk, ka mūsu pirmatskaņojums būs kā sava veida dāvana komponistam viņa 70 gadu jubilejā.”

Koncertā pie diriģenta pults būs Kaspars Ādamsons, kuram pirmajā daļā pievienosies arī Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics, kuri savu darbu korī „Sōla” uzsāka šī gada septembrī.

Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļa vietnē bilesuparadize.lv. Pirmās 100 biļetes maksā 7,00 euro, pārējās – 10,00 euro.