LKA Spotify raidieraksts "Dialogi" / 7.epizode

Otrdiena, 11. maijs, 2021


11.05.2021 16:00

Informācija par pasākumu

No 2021. gada 2. februāra līdz pat maijam, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studenti platformā Spotify divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās – piedāvās interesentiem sekot līdzi aktualitātēm LKA studiju piedāvājumā, radošajos procesos, pētniecībā, kā arī starptautiskajā mobilitātē podkāsta „LKA runā” četrās tematiskajās sadaļās: „Studenti runā”, #nevarunepētīt, „Dialogi” un „Kultūras Odiseja”.

Tematiskā sadaļa „Dialogi” iecerēta kā platforma LKA radošo specializāciju studentiem sarunām par mākslu, skatuvi un radošo procesu. Šajā vasarā LKA bakalaura studijas absolvēs trīs radošo specializāciju programmu studenti – „Dramatiskā teātra aktiera māksla”, „Dramatiskā teātra režijas māksla” un „Laikmetīgā deja”. Kā norit darbs attālināti pie diplomdarbu izrādēm, kā radošo procesu īstenot digitāli? – 3. kursa bakalaura studiju „Drāmas un tekstu studijas” studente Rēzija Veronika Laumane noskaidros ne tikai to, kā virtuālais formāts ietekmējis radošo procesu, bet arī uzzinās, kādas ir atšķirības starp teātra un dejas režiju, kādas ir aktiermākslas studentu sapņu lomas un kāpēc radošās personības izvēlējušās studijas LKA.


7. epizode / Nedaudz neveikli…

Kāda loma teātrī ir gaismai? Vai gaismotājs ir mākslinieks? Kurš pieņem lēmumus par izrāžu tehniskajām vajadzībām? Podkāsta “Dialogi” 7. epizodē viesosies jaunais režisors Jurģis Lūsis un gaismotājs Niks Cipruss, lai nedaudz (bet tikai nedaudz!) neveiklā gaisotnē pastāstītu par gaismas specifiku teātrī un lietām, kas reizēm skatītājam var šķist pašsaprotamas vai mazsvarīgas. Uzmanību! Konkrētāk un lakoniskāk nav iespējams!

Pilnu ierakstu klausies:https://ej.uz/LKAruna