Patriarha rudens I Festivāla atklāšana, “Zelta mušas” nominantu paziņošana, “Blaumaņa Bareljefs”

Sestdiena, 30. septembris, 2023


30.09.2023 13:00

Informācija par pasākumu

No 30. septembra līdz 8. oktobrim norisināsies jau četrpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kas skatītājiem sniegs plašu LKA bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentu darbu izlasi. Festivāla galvenie vadmotīvi šajā gadā ir jaunu mākslinieku šaubas un apjukums, kā arī veltījums teātra mākslas personībām-jubilāriem – Pēterim Pētersonam, Rūdolfam Blaumanim, Mārai Ķimelei un Mihailam Gruzdovam.

Festivāla radošā komanda deviņās dienās piedāvās daudzveidīgu skatuves, audiovizuālās mākslas un starpdisciplināru darbu programmu: astoņas teātra izrādes, trīs laikmetīgās dejas izrādes, sešu topošo dramaturgu lugu lasījumus, trīs filmu skates, četras meistarklases, diskusijas, sarunas un citus notikumus. 

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 30. septembrī, plkst. 13.00 LKA E.Smiļģa Teātra muzejā. Festivāla atklāšanā pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Olgas Žitluhinas un režisora, profesora Jāņa Siliņa kopīgās ieceres “Blaumaņa Bareljefs” realizācija, piedāvājot laikmetīgās dejas performanci-lekciju par godu Rūdolfa Blaumaņa 160. jubilejai. 

Ieeja bez maksas.

FESTIVĀLA PROGRAMMA