Patriarha rudens I Pēteris Pētersons “Mirdzošais un tumši zilais”

Sestdiena, 30. septembris, 2023


30.09.2023 19:00

Informācija par pasākumu

Norises vieta: LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

Režisors: Ralfs Liepa
Režisora asistents: Rodrigo Struka
Kustību režisore: Linda Kalniņa
Lomās: Tomass Ralfs Ābolkalns, Agate Marija Bukša, Elizabete Milta, Kristaps Kristers Ozols, Evelīna Priede, Rūdolfs Sprukulis, Rodrigo Struka
Producente: Nora Luīze Semjonova

Biļetes: EUR 6.00 (Izpārdots)

 

Kā bērns… Tāds viņš ir. Un tic neiespējamam. Vienīgais, kas tam vēl tic.” /Dana/

Kāds liels aktieris un režisors, zaudējis jebkādu ticību savai mākslai, rod iedvesmu sākt no gala. Tad uz Skatuves rodas brīnums un Viņa atdzīvojas. Stāsts par mākslinieka = cilvēka ceļu uz sevi un skaidrību. Cik viegli vai grūti ir būt sev pašam? Bez izlikšanās un pielāgošanās. Un vai spēle var mūs pa īstam atvērt? Luga savu pirmo un līdz šim vienīgo iestudējumu piedzīvoja 1987. gadā Dailes teātrī. Tolaik autors un režisors vienā personā šajā darbā risināja savas sāpes un nesaprašanu sava laika teātra prizmā. Kāds ir teātris 36 gadus vēlāk, 2023. gadā? Un kāds tas nav? Kāda vispār ir šī brīža māksla? Kam tā kalpo? Uz kurieni tā mūs ved? Ko mēs darām ar mākslu šodien? Varbūt mēs tai nodarām pāri?

Izrāde top Pētera Pētersona simtgadē.
 


No 30. septembra līdz 8. oktobrim norisināsies jau četrpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kas skatītājiem sniegs plašu LKA bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentu darbu izlasi. Festivāla galvenie vadmotīvi šajā gadā ir jaunu mākslinieku šaubas un apjukums, kā arī veltījums teātra mākslas personībām-jubilāriem – Pēterim Pētersonam, Rūdolfam Blaumanim, Mārai Ķimelei un Mihailam Gruzdovam.

Festivāla radošā komanda deviņās dienās piedāvās daudzveidīgu skatuves, audiovizuālās mākslas un starpdisciplināru darbu programmu: astoņas teātra izrādes, trīs laikmetīgās dejas izrādes, sešu topošo dramaturgu lugu lasījumus, trīs filmu skates, četras meistarklases, diskusijas, sarunas un citus notikumus.

FESTIVĀLA PROGRAMMA