Rudens salons – Comme pas Deux

Ceturtdiena, 24. novembris, 2022


24.11.2022 18:00

Informācija par pasākumu

24. novembrī plkst. 18.00 LKA Ludzas ielas lielajā zālē, turpinot teju pirms 20 gadiem aizsākušos tradīciju, pirmā un trešā kursa bakalaura studiju apakšprogrammas “Starpkultūru sakari” Latvija-Francija/Kanāda un Latvija-Francija studenti organizē pasākumu sešdesmito gadu noskaņās “Rudens salons 2022” ar tematisku nosaukumu “Comme pas Deux” (“Kā neviens cits”).

Šī gada “Rudens salons” veltīts pagājušā gadsimta protestu, dumpinieciskuma un vienlaikus ideālisma pilnajiem sešdesmitajiem gadiem, kas frankofonajās valstīs aizvadīti gan kā zelta un uzplaukuma, tā arī neskaidrības un krīžu pilna desmitgade, tāpēc pāri visam šis bija neatkārtojamu pārmaiņu laiks.

Svārki kļuva īsāki, televizoru ekrāni – krāsaināki, bet vinila plates tika pārdotas vēl neiedomājamos daudzumos, mūzikai iešūpojot jauno paaudzi ar psihadēlijas vēsmām. Francijā pie varas grožiem nāca viens no spilgtākajiem Francijas politiskās skatuves tēliem – Šārls de Golls (Charles de Gaulle), kino pasauli iekaroja siržulauzējs Alēns Delons (Alain Delon), savukārt Brižita Bardo (Brigitte Bardot) turpināja valdzināt ne vien kvēlākos kino, bet arī mūzikas gardēžus.

Pasākuma gaitā godināsim un tuvāk iepazīsim Frankofonijas sešdesmito gadu kultūras mantojumu! Aicināts ikviens interesents!