Seminārs par ebreju kultūrtelpu Latvijā

Trešdiena, 8. novembris, 2017


08.11.2017 14:00

Informācija par pasākumu

Latvijas Universitātes (LU) Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju aicina uz semināru “Ebreju kultūrtelpa Latvijā", ko vadīs vēsturnieces Karīna Barkane un Olga Miheloviča. Seminārs notiks trešdien, 8. novembrī, plkst. 14.00 Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas ielā 24), 25.auditorijā.

Kultūrtelpa ir relatīvs jēdziens. To nosaka virkne faktoru, piemēram, cilvēku pieredze, vēsturiskā atmiņa, identitāte, turklāt tā nemitīgi mainās. Arī ebreju kultūrtelpa Latvijā nav viennozīmīga – tās veidošanās ir process, kas joprojām turpinās un dažādos laikos aptver dažādas vēsturiskas trajektorijas un simboliskas robežas.

Semināra gaitā paredzēts ieskatīties vēsturiskajā un mūsdienu ebreju kultūrtelpas daļā, pievēršot uzmanību kādreizējo ebreju miestiņu tēlam un kultūras mantojumam pilsētās, kurās pirms Otrā pasaules kara bija ievērojams ebreju īpatsvars iedzīvotāju vidū. Semināra otrajā daļā uzmanība tiks pievērsta atmiņas institūciju lomai šī mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, skatot Latvijas Nacionālajā vēstures muzeja piemēru un iepazīstoties ar tā krājumā esošajiem ebreju kultūras un vēstures materiāliem.

Dalība pasākumā – bez maksas. Seminārā aicināts piedalīties ikviens interesents, arī bez priekšzināšanām.

Semināru organizē LU Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju semināru-darbnīcu cikla “Starp tradīciju un stereotipiem: ebreju kultūras mantojums Latvijā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un "Dutch Jewish Humanitarian Fund".