Trešdiena, 11. maijs, 2016
Informācija par pasākumu
11. maijā plkst. 14:00 Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotēkā, Ludzas ielā 24, notiks Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Vikipēdijas kopienas rīkota Vikipēdijas rakstu darbnīca jeb t.s. edit-a-tons*.
Darbnīca norisināsies Europeana 280 mākslas vēstures izaicinājuma ietvaros, ar mērķi popularizēt Eiropas mākslu un veicināt drošticamas informācijas pieejamību. Europeana 280 kampaņā ES dalībvalstis un Norvēģija tika aicinātas nominēt 10 mākslas darbus, kas ir nozīmīgi katras valsts kultūrā, to iekļaušanai Europeana mākslas katalogā. Lai izceltu šo notikumu, Vikipēdija aicina piedalīties mākslas vēstures izaicinājumā, radot par šiem darbiem šķirkļus pēc iespējas vairāk valodās. Ar nominēto mākslas darbu sarakstu iespējams iepazīties šeit.
Darbnīcas dalībnieki apgūs Vikipēdijas rakstu veidošanu un rediģēšanu, tas ļaus papildināt un uzlabot lielāko bezmaksas interneta enciklopēdiju latviešu valodā. Studenti akadēmiskajā procesā izmanto ievērojamu informācijas daudzumu par mākslu un kultūru latviešu valodā un apgūst dažādas zināšanas, kas bieži vien paliek neizmantotas. Darbnīcā apgūtās prasmes ļaus šo informāciju padarīt pieejamu citiem, dalībniekiem būs iespēja popularizēt to, mākslu un kultūru: to, kas patīk un interesē. Lai piedalītos darbnīcā, līdzi jāņem savs portatīvais dators, kā arī dalībniekam iepriekš jāreģistrē savs Vikipēdijas lietotājvārds. Pieteikšanās darbnīcai, aizpildot reģistrācijas anketu lidz 5. maijam, šeit.
Darbnīcas dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam neatlikt reģistrāciju uz pēdējo brīdi!
Aktīvākajiem mākslas vēstures izaicinājuma dalībniekiem no 15. aprīļa līdz 30. maijam ir iespēja cīnīties par vērtīgām balvām.
Vairāk informācijas par Europeana mākslas vēstures izaicinājumu šeit.
Vairāk informācijas par darbnīcu šeit.
Dalība darbnīcā ir bez maksas.
*Edit-a-tons – tiešsaistes kopienu projektos (piemēram, Vikipēdijā) par edit-a-tonu (angļu val.: edit-a-thon) dēvē pasākumu, kurā pulcējas redaktori, ar nolūku papildināt vai uzlabot kāda specifiska temata saturu kopienas projekta mājaslapā. Jēdziens radies, apvienojot divus angļu valodas vārdus – edit (rediģēt) un marathon (maratons).