Žurnālista un vēsturnieka Gordona Sandera pirmā vieslekcija cikla “Born in Latvia / Made in America” ietvaros

Ceturtdiena, 14. oktobris, 2021


14.10.2021 14:45

Informācija par pasākumu

2022. gads iezīmē Latvijas un ASV starpkultūru sakaru simtgadi. Viena no aizraujošākajām (un mazāk zināmajām) šo attiecību šķautnēm ir Latvijā dzimušo mākslinieku, fotogrāfu, arhitektu un citu amatnieku rinda, kas emigrējuši uz ASV un tur sasnieguši panākumus, atstājot sava amata zīmogu gan ASV, gan visā pasaulē. Aicinām atklāt šo pārsteidzošo Latvijas-ASV attiecību dimensiju pirmajā vieslekcijā kopā ar žurnālistu un vēsturnieku Gordonu Sanderu (Gordon F. Sander) ceturtdien, 14. oktobrī plkst. 14:45 10. auditorijā, kad G. Sanders iepazīstinās dalībniekus ar pirmo lekciju sērijā “Born in Latvia / Made in America”. Vieslekcijā Sanders dalīsies ar ieskatiem par diviem Latvijā dzimušiem māksliniekiem, kas emigrējuši uz ASV 20. gs. sākumā – gleznotāju Marku Rotko un fotogrāfu Filipu Halsmanu.

Gordons Sanders ir viens no anglofonajiem rakstniekiem un vēsturniekiem, kas šobrīd uzturas Baltijas reģionā. Sandera raksti publicēti “The New York Times”, “Financial Times” un daudzos citos ASV un Lielbritānijas izdevumos.

Sanders ir septiņu grāmatu autors, starp kurām nesen izdotā publikācija “Citizen Kekkonen” – visilgāk amatā bijušā Somijas prezidenta Urho Kekonena vēsturiska biogrāfija – un “Latvia Rising: An American in Latvia”, kas vēsta par autora personisko pieredzi Latvijā. Grāmatas izdošana plānota šī gada decembrī un ir Latvijas Ārlietu ministrijas pasūtījums.

Pavasara semestrī Gordons Sanders piedāvās izvēles kursu Latvijas Kultūras akadēmijā, kurā paredzēts padziļināt vieslekciju saturu.