NOSLĒDZIES! No 2018. gada 13. marta līdz 16. aprīlim Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) aicina pieteikties dalībai ES pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide". LKA piedāvā mācības divās profesionālās pilnveides programmās – “Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem” un “Muzeju darbības pamati”. Programmas paredzētas strādājošiem un pašnodarbinātiem iedzīvotājiem vecumā no 25 gadiem.
Programmas “Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem” mērķauditorija ir skatuves mākslas kolektīvu vadītāji un dalībnieki, skolēnu interešu izglītības jomā strādājošie u.c. Programmas mērķis ir paplašināt zināšanas un padziļināt izpratni par režijas un aktiera mākslas teorētiskajiem un praktiskajiem pamatprincipiem, attīstīt prasmes un iemaņas šo principu piemērošanai darbā ar skatuves mākslas kolektīviem. Kursi tiks organizēti divām grupām, divās norises vietās: Kuldīgā un Gulbenē.
Kursu norise Kuldīgā plānota 3 sesijās ar noslēdzošo sesiju Rīgā:
1) no 4. līdz 10. jūnijam (70 akadēmiskās stundas) Pelču internātskolas telpās;
2) no 20. līdz 26. augustam (70 akad. st.) Pelču internātskolas telpās;
3) no 22. līdz 24. oktobrim (20 akad. st.) LKA telpās Rīgā.
Kursu norise Gulbenē plānota 3 sesijās ar noslēdzošo sesiju Rīgā:
1) no 4. līdz 10. jūnijam (70 akadēmiskās stundas) Gulbenes internātskolas telpās;
2) no 20. līdz 26. augustam (70 akad. st.) Gulbenes internātskolas telpās;
3) no 25. līdz 27. oktobrim (20 akad. st.) LKA telpās Rīgā.
Vairāk par programmu Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem
Programmas “Muzeju darbības pamati” mērķis ir izglītības procesa rezultātā sniegt izpratni un pamata zināšanas par muzeju kā vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, izpētes un popularizēšanas veidiem, bagātināt izpratni par dažādu profilu muzeju darbības specifiku un aktualitātēm muzeju jomā. Sniegt pamata zināšanas, kas noderīgas praktiskajā darbā jebkurā muzeja profesijā. Programmā tiek īstenoti četri tematiski lekciju cikli „Muzejs kā institūcija un tā darbības aspekti”, „Pētnieciskais darbs muzejā”, „Darbs ar muzeja krājumu”, „Muzeju komunikācija ar sabiedrību”. Kursi tiks organizēti divām grupām, divās norises vietās: Rīgā un Saldū (Saldus grupā priekšroka tiks dota Kurzemes reģionā dzīvojošajiem).
Kursu norise Saldū plānota divos posmos:
1. posms 26.–28. jūnijs, Saldus tehnikuma telpās;
2. posms 13.–26. augusts, Saldus tehnikuma telpās.
Kursu norise Rīgā plānota divos posmos:
1. posms 26. –28. jūnijs;
2. posms 11. septembris – 21. janvāris.
Pieteikties vienai vai otrai programmai būs iespējams 5 Latvijas pilsētās – Rīgā, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā un Saldū, iesniedzot mācību pieteikumu izglītības iestādē klātienē. Ņemot vērā, ka mācību iespējas projekta laikā var izmantot tikai vienu reizi, aicinām, pirms tam izglītības iestādē rūpīgi izzināt izvēlētās izglītības programmas saturu un tēmas, kā arī izvērtēt piedāvāto pasniedzēju kvalifikāciju un noskaidrot, vai izvēlēto mācību apguvē nepieciešamas priekšzināšanas.
Lai pieteiktos, jāaizpilda mācību pieteikums, var saņemt un aizpildīt uz vietas izglītības iestādē vai lejupielādēt šeit: http://www.macibaspieaugusajiem.lv/pieteiksanas-dokumenti, kā arī jāiesniedz pases kopija.
Pieteikties programmām ir iespējams 5 Latvijas pilsētās:
Pēc pieteikšanās mācībām divu mēnešu laikā pretendenti saņems mācību apstiprinājumu, lai šī gada jūnijā izglītības iestādēs varētu sākties mācību grupu komplektēšana un mācības.
Dalībnieku atlase notiks pēc VIAA izstrādātās sistēmas http://www.macibaspieaugusajiem.lv/kas-un-ka-var-pieteikties. Pieteikuma iesniegšana vēl nenozīmē dalību programmā. Dalība tiks apstiprināta pēc VIAA pārbaudes maijā.
Mācību izmaksas 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darbinieka darba devējs. Programmā “Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem” līdzmaksājuma apjoms ir 84.24 EUR. Programmā “Muzeju darbības pamati” – 36.00 EUR. Savukārt mācības bez maksas ir personām ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu.
ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.