UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedra pētniecības laukā balstās uz aktuāliem starptautiskiem, kā arī nacionāliem pētījumu projektiem, ko īsteno Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar dažādām partneru institūcijām.
Projektu finansē: ES pētniecības un inovāciju atbalsta programma “Apvārsnis Eiropa” (projekta granta līguma Nr. 101094507)
Tomēr paustie viedokļi un uzskati ir tikai un vienīgi autora(-u) viedokļi, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne piešķīrēja iestāde par tiem neuzņemas atbildību.
Projekta īstenošanas laika periods: 01.03.2023.-28.02.2027.
Projekta kopējais ilgums: 48 mēneši
Projekta kopējais budžets: 3 984 711.25 EUR
Projekta mājaslapa: https://tracks4crafts.eu/
Projekta vadošais partneris: Universiteit Antwerpen (Beļģija)
Projekta vadītāja Latvijā, doc., Dr. art. Anita Vaivade
dpc.hypotheses.org/le-projet-osmose
2014-2018
Pētniecības projekta “Osmoze” mērķis ir izvērtēt dažādos veidus, kādos starptautiskā vienošanās saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu (NKM) tiek pārvērsta nacionālos likumos. Pētījums piedāvā pieeju salīdzinājumam, lai izsvērtu tiesību instrumentus, kas dažādās pasaules valstīs pieņemti NKM saglabāšanai vai arī skar kādus šī mantojuma aspektus.
Programmas vadītāja, prof., Dr. art. Rūta Muktupāvela
Projekta vadītāja, prof., Dr. sc. soc. Anda Laķe
2014-2017
Programmas “Habitus” un projekta “Latvijas kultūras tradīciju ilgtspēja inovatīvā vidē” mērķis ir noteikt nacionālo identitāti raksturojošu kultūras tradīciju saglabāšanas priekšnosacījumus un pārmantošanas kritērijus mainīgā un inovāciju piesātinātā vidē. Tā vērsta arī uz Dziesmu un deju svētku tradīcijas kultūras, sociālo, ekonomisko, tehnoloģisko un politisko aspektu izpēti, svētku tradīcijas attīstības salīdzinājumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Vadošā pētniece, prof., Dr. art. Rūta Muktupāvela
research.ncl.ac.uk/cohere
2016-2019
“CoHERE” projekta mērķis ir identificēt, izzināt un izvērtēt Eiropas kultūras mantojumu, skatot tā sociāli politisko un kultūras nozīmību, kā arī potenciālu, lai veidotu kopienu identitātes. Projekts pievēršas aizvien pieaugošajai Eiropas Savienības krīzei un pēta attiecības starp identitātēm, vēstures reprezentācijām un to izpausmēm.