Latvijas Kultūras akadēmija kultūras un radošo industriju profesionāļiem piedāvā divas iesaistes formas studentu mentoringā:
Latvijas Kultūras akadēmijas mentoru tīklu šobrīd veido vairāk kā 70 kultūras jomas profesionāļi. Katru gadu decembrī un janvārī no šī tīkla tiek uzrunāti un “aktivizēti” dalībai LKA mentoringa programmā 15-25 mentori, kuru pieredze, kompetences un personiskās īpašības atbilst konkrēto studentu vajadzībām, kas būs pieteikušies programmā.
Ja vēlaties dalīties ar savu pieredzi un esat gatavi 1:1 sadarbībai ar kādu no LKA studentiem, pievienoties mentoru tīklam ir iespējams jebkurā laikā, aizpildot pieteikuma anketu (tā nepieciešama, lai labāk saprastu iespējamo saderību ar studentu, kā arī publicitātes nolūkiem).
Esot mentoru tīklā, tā dalībniekiem ir iespēja regulāri piedalīties izglītojošos pasākumos, iespēja tikt uzrunātiem dalībai LKA mentoringa programmā, kā arī piekļūt metodiskajiem materiāliem.
Mentoru tīkla dalībniekiem, kuri kā mentori ir izvēlēti dalībai konkrētā gada mentoringa programmā, mēs piedāvājam: iespēju nodot savu pieredzi, ietekmēt studenta iegūtās izglītības kvalitāti un sasaisti ar darba tirgu; apmācību un pieredzi mentorēšanā, mērķu un uzdevumu definēšanā; sniegt ieguldījumu LKA izglītības kvalitātes uzlabošanā; iespēju iepazīt topošos nozares profesionāļus un gūt iedvesmu jaunām iniciatīvām; iespēju iepazīties un dalīties pieredzē ar citiem mentoriem; iekļaušanu komunikācijas materiālos saistībā ar dalību mentoringa programmā.
No mentoriem – mentoringa programmas dalībniekiem mēs sagaidām: dalību programmas pasākumos (apmācības + atklāšanas pasākums + vidusposma tikšanās + noslēguma pasākums); regulāru komunikāciju ar studentu (par formu un biežumu vienojas abas puses, vēlams tikties vismaz 1 reizi mēnesī); gatavību sniegt atgriezenisko saiti studentam un Latvijas Kultūras akadēmijai.
Programmā paredzēts apmācīt dalībniekus – mentorus: nodrošināt ar informatīvajiem materiāliem par mentoringa niansēm, semināru, vidusposma tikšanos – tīklošanos, kā arī citu praktisko atbalstu no koordinatora puses.
2023. gada novembris/ decembris – LKA ir saņēmusi studentu pieteikumus un uzrunā mentorus, kas ar savu pieredzi un kompetencēm varētu būt piemēroti konkrētiem studentiem, kas ir izvēlēti dalībai programmā
Viena pēcpusdiena janvārī – pirmā tikšanās ar studentu (mentorējamo), lai pārliecinātos par saderību
Viena pēcpusdiena janvārī – sīkāka iepazīšanās ar programmu un apmācības.
2024. gada 1. februāris – oficiālais programmas atklāšanas pasākums, uz kuru aicināti visi jaunās programmas dalībnieki.
regulāra komunikācija ar mentorējamo studentu programmas laikā (vēlams vismaz 1 reize mēnesī);
2024. gada aprīļa 2.–3. nedēļa – vidusposma satikšanās programmas dalībniekiem (par aktuālo, gaitu, izaicinājumiem);