JAUNUMI

25. un 26. maijā notiks studējošo konference “ZinātMāksla 2017"

17.05.2017

2017. gada 25. un 26. maijā Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas 24) norisināsies ikgadējā starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā apvienosies studējošo mākslinieciskā un zinātniskā darbība, izceļot savstarpēju radošumu.

Konferences nedēļu ieskandinās programmas “Laikmetīgās dejas māksla” studējošo izrāde “KASTE notiek” Teātra mājā Zirgu pasts pulksten 19.00, kas tapusi projekta „Pasakas Latvijas bērniem” (LATVIJAI 200. Latvijas Kultūras akadēmijas futūrisma manifests) ietvaros. 25.maijā pulksten 19.00 Teātra mājā Zirgu pasts notiks vēl viena projekta ietvaros tapusi izrāde “Zīmējumi upē”. LKA studējošie un personāls ielūgumiem var pieteikties pie Montas Kononovas (montakononova@yahoo.com).  

Konferences pirmās dienas plenārsēde būs veltīta aktualitātēm Latvijas Kultūras akadēmijā un aktuāliem notikumiem kultūras nozarē. No pulksten 12.00 Akadēmijas pasniedzēji un sadarbības partneri stāstīs par sadarbības, pētniecības un attīstības projektiem Akadēmijā. Dienas otrajā daļā uzzināsim par Rīgas Cirka attīstības vīziju un Latvijas paviljonu Venēcijas Biennālē, runāsim par kultūras norišu atspoguļošanu kā biznesa modeli un par kultūras organizāciju zīmolu. Pulksten 15.30 apakšprogrammas “Starpkultūru sakari Latvija-Francija/Beļģija” studējošie iepazīstinās ar sadarbības projekta “Radošums un svešvalodu pasniegšana-apguve” pirmajiem rezultātiem.

Plenārsēdes noslēgumā Pasaules dabas fonds projekta „Latvijas Dabas bagātības” ietvaros aicina uz sarunu par cilvēka un dabas attiecībām.

26.maijā Akadēmijas studējošie un topošie absolventi iepazīstinās ar savu pētījumu rezultātiem. Konferences darbs dalīts piecās tematiskajās grupās: Mākslinieciskās izpausmes un to formas, Sabiedrības un kultūras pētniecība un izpratne, Kino un skatuves māksla, Starpkultūru attiecības, Kultūras patēriņš un pieejamība. Studējošo referātos dzirdēsim par pasakām animācijā, japāņu vietniekvārdu izmantošanu, Marinas Abramovičas performancēm un uzzināsim, vai cietumā tiešām ir labāk, kas ir sajūtu mārketings, kādas ir BREXIT sekas un vēl daudz ko citu.

Konferences laikā arī ģenerēsim idejas par kafejnīcas attīstību Akadēmijā un balsosim par interesantāko un uzrunājošāko bildi fotokonkursā “Es un sesija. Vizualizācija”.

26.maijs iezīmē arī 2016./2017.mācību gada noslēgumu, tādēļ konferences izskaņā pasniedzēji un studenti pulcēsies Akadēmijas dārzā uz simbolisku “klases vakaru”. Ņemot līdzi katrs savu segu un cienastu (kā arī draugus), rīkosim pikniku ar muzikālu pavadījumu. Atpūtīsimies pirms sesijas sākšanās, runāsim par to, kā mācīt un mācīties kultūru, apmainīsimies ar padomiem, kā labāk izturēt sesiju. Iespējams, sagaidīsim kādu pārsteigumu un arī kādu radošu akciju, bet noteikti saņemsim kādu enerģijas dopingu. Un apbalvosim fotokonkursa uzvarētāju.

Lai mēs varētu dārzam pačukstēt, cik cilvēku tam jābūt gatavam uzņemt, piereģistrējies piknikam šeit: http://ejuz.lv/pikniks

 

PROGRAMMA (SKATĪT ŠEIT!)

TĒZES (SKATĪT ŠEIT!)