8. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas studenti aicina skolēnus uz trešo pēcpusdienas sarunu “4 par kultūru”

06.04.2021

8. aprīlī plkst. 15.00 “4 par kultūru III” par kopīgo un atšķirīgo studiju programmās diskutēs Emīls Alens Oknovs (Kultūras socioloģija un menedžments, 2. kurss), Kristīne Ralle (Kultūras un mākslu studijas, 3. kurss), Estere Tauriņa (Radošās industrijas, 2. kurss) un Melānija Gulbe (Kultūras socioloģija un menedžments, 2. kurss).

“Lai topošajiem studentiem pierādītu to, ka LKA ir labākā augstskola, kurā iegūt izglītību, kas ir ciešā sazobē ar kultūru un procesiem tajā,” savu motivāciju dalīties personīgajā pieredzē pamato Emīls Alens.

Pieteikšanās dalībai sarunā, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu, līdz 8. aprīļa plkst.12.00: https://forms.gle/QjnBAJFQkzrQgcLF7. Saite uz sarunu tiks nosūtīta līdz 8. aprīļa plkst. 13.00!

No marta līdz maijam divas reizes mēnesī uz sarunām par kultūru, studijām Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), tagadnes izvēlēm un nākotnes iecerēm, kā arī vienkārši pēdējā laikā lasītajām grāmatām un redzētajām filmām, skolēnus aicinās LKA bakalaura studiju programmu un apakšprogrammu studenti. Jau sesto gadu LKA vēstneši sniedz atbildes un dalās savā pieredzē ar skolēniem, palīdzot izvēlēties piemērotāko studiju programmu un diskutējot par tādiem jautājumiem kā kas ir kultūra, kādās profesijās es varēšu strādāt, absolvējot LKA, kādi lekciju kursi ir katrā programmā? utt.

Sešās sarunās “4 par kultūru” divdesmit četri LKA studenti atklās savu iepazīšanās stāstu ar LKA, pastāstīs par studiju programmu, kurā studē, un atklās nianses par studiju procesu no studentu skatupunkta.

NĀKAMĀS SARUNAS

22. aprīlī plkst. 15.00 sarunā “4 par kultūru IV” tiksies Artūrs Apsītis (Radošās industrijas, 3. kurss), Amanda Bizauska (Kultūras socioloģija un menedžments, 3. kurss), Ayvita Vashkis (Starpkultūru sakari Latvija – Francija, 1, kurss) un Madara Maija Mančinska (Kultūras un mākslu studijas, 3. kurss).

7. maijā plkst. 15.00 sarunā “Četri par kultūru V” tiksies divas Kultūras un mākslu studiju studentes – Džeina Popova (1. kurss) un Elza Anastasija Vasermane (2. kurss), Santa Socka (Radošās industrijas, 2. kurss) un Sabīne Ozola (Kultūras socioloģija un menedžments, 2. kurss).

Sabīne par dalību LKA vēstnešu komandā: “Esot vēstnešos, iespējams, ka tieši tev izdodas kādu skolēnu iesaistīt kultūras pasaulē un atklāt Akadēmijas auru. Tā ir iespēja arī citiem pastāstīt par studijām, kuras tev pašam patiesi patīk! Tā ir iespēja būt daļai no LKA!”

19. maijā plkst. 15.00 sarunā “Četri par kultūru VI” tiksies Līga Zunde (Audiovizuālā māksla), Hanna Elizabete Krūmiņa (Kultūras un mākslu studijas, 1. kurss), Nadīna Ozoliņa-Mennika (Radošās industrijas, 1. kurss) un Anna Marija Kučinska (Kultūras socioloģija un menedžments, 2. kurss).

“Jau no pirmajām dienām iemīlējos LKA atmosfērā. Es gribētu padalīties ar savu pieredzi, iedrošināt jauniešus, kuri vēl nezina, ko vēlas studēt vai baidās no studijām, gan no skolām, kurās esmu mācījusies, gan tos, kas nāk uz dažādām izglītības iestāžu pasākumiem un meklē sapņu universitāti, gan visus pārējos, kas tik gribēs klausīties. Gribētu pastāstīt par to, kā LKA maina priekšstatu par izglītības iestādēm. Atšķirība no skolas, kurā daudziem nepatīk atrasties, uz Kultūras akadēmiju ir prieks nākt pat agri no rīta,” ar entuziasmu stāsta Hanna.

2021. gada vasarā studijas LKA būs iespējams uzsākt programmas “Mākslas” piecās apakšprogrammās “Kultūras un mākslu studijas”, “Kultūras socioloģija un menedžments”, “Starpkultūru sakari” (divās specializācijās: Latvija – Itālija, Latvija – Vācija / Nīderlande), “Dramatiskā teātra aktiera māksla” un “Dramatiskā teātra režijas māksla”, kā arī programmās “Radošās industrijas” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti), “Laikmetīgā dejas māksla” un “Audiovizuālā māksla”.

Vairāk par studijām un uzņemšanu LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/