8. oktobrī LKA notiks vieslektora no Francijas Nikolā Eskaša semināri

04.10.2019

Dr. Nikolā Eskašs (Nicolas Escach) ir maģistra studiju programmas “Stratégies innovantes des territoires urbains: anticiper les transitions” vadītājs un pasniedzējs vienā no vadošajām Francijas augstskolām Sciences Po Rennes, kas atrodas Francijas ziemeļos, Normandijā, Kānā. 2019. gada 7. oktobrī Francijas augstskola un Latvijas Kultūras akadēmija paraksta ERASMUS sadarbības līgumu, lai turpmāk nodrošinātu studentu un pasniedzēju savstarpēju apmaiņu.

Pēdējos gados arvien uzskatāmāka kļūst vietas, telpas, sabiedrības un kopienas mijiedarbība, šie jēdzieni pašreiz jau kļuvuši par neizbēgamu ilgtspējīgas plānošanas un lēmumu pieņemšanas sastāvdaļu gan valstiskā, gan reģionālā līmenī. Šī mijiedarbe ir īpaši svarīga radošo industriju darbiniekiem. Nikolā Eskašs šos jautājumus skata ar ģeogrāfa/ pilsētas attīstības eksperta acīm, īpašu uzmanību savā zinātniskajā izpētē pievēršot arī Baltijas valstu reģionam un Latvijai.

Seminārs notiks 8. oktobrī 2. auditorijā plkst. 15.45–17.15 / 17:30–19:00 un tajos tiks aplūkoti šādi temati:

• Pilsēta, valsts un starpteritorialitāte: pilsētu tīkli un telpiskā mēroga pārskatīšana Baltijas jūras reģionā
  • Nākotnes pilsēt-reģioni, telpiska analīze – Francijas un Ziemeļvalstu salīdzinājums
  • Vietas, kopienas un reģioni – telpisko tīklu pārvaldība un Normandijas teritoriju atkalapvienošana