ZIŅAS

Akadēmijā viesojas un pasniedz meistarklases amerikāņu horeogrāfe Mišele Bulē

25.03.2014

Amerikāņu horeogrāfe Mišele Bulē (Michelle Boulé) uzturēsies Latvijā divas nedēļas un vadīs vairāku dienu semināru un meistarklases Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas studentiem un citiem dejas profesionāļiem. Studenti apgūs gan mākslinieces radošo vingrinājumu, treniņu modelēšanas paņēmienus, gan oriģinālo darbu mēģināšanas un pasniegšanas (performing) pieredzi. Kopēji tiks veidota un izrādīta jauna izrāde, kā arī notiks diskusija, seminārs.  

Mišele Bulē ir pazīstama laikmetīgās dejas horeogrāfe, dejotāja, pasniedzēja un sertificēta „BodyTalk” praktiķe no ASV, Ņujorkas. Viņas izrādes regulāri tiek izrādītas kā ASV, tā arī citās valstīs. Kā dejotāja M.Bulē kopš 2001. gada ir sadarbojusies ar horeogrāfu Migelu Getjeresu projektā „Miguel Gutierrez and the Powerful People”. Saņēmusi ”Bessie Awards” par izrādi „Last Meadow”, kurā viņa radošā sadarbībā ar Migelu Getjeresu atveidoja Džeimsu Dīnu. Viņa ir arī pasniedzēja vairākās ASV universitātēs. Bijusi vieslektore gan Eiropas, gan Austrālijas, gan Āzijas skolās un augstskolās.

Mišele Bulē - meistarklases īss apraksts:  „Mēs apskatīsim dažādus veidus, kā tuvoties "dejas tehnikai​​" ... enerģijas sistēmas, fizikālās sistēmas, telpiskās attiecības, kontakta un bez-kontakta partneris, kā arī solo improvizācijas, vingrinājumu komplekti un kustību frāzes. Es ņemu savas pašreizējās somatiskās, dejas, un dejas pasniegšanas intereses un piemēroju tās kustību praksē. Maksimāli informēta pieeja dejai. Telpa katra ķermeņa cieņas pilnai radošai brīvībai. Laiks, lai „lietas notiek” - visās nozīmēs.”  Apmaiņas programma Šī gada janvārī Ņujorkā nodibinājuma „Movement Research” apmaiņas programmas ietvaros rīkotajos pasākumos dejoja divi Latvijas horeogrāfi Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs. Turklāt, tas notika dejas mākslas kontekstā leģendārajā Džadsona baznīcā (Judson Memorial Church), kur reiz dzima postmodernā deja, kas uz visiem laikiem mainīja priekšstatus par to, kas ir deja un kas nav deja.

Savukārt, tagad Latvijā vadīt meistarklases un piedalīties diskusijās ar dejas profesionāļiem ieradusies Mišele Bulē, „Movement Research” rezidējošā māksliniece. 

No VKKF fonda gūts atbalsts mākslinieces vizītei Latvijā. 

 

Solo izrāde Ģertrūdes ielas teātrī 3. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī Mišele Bulē uzstāsies ar savu solo izrādi „Wonder” („Brīnums”). Šajā izrādē horeogrāfe padziļināti pēta tos informācijas un uztveres modeļus, ko viņa ieguvusi, dzīvojot savu dzīvi dejā. Viņas horeogrāfijas valoda liek, spiež ķermeni meklēt jaunus iedarbības veidus, apšaubot ikdienas dzīves ārišķīgo kultūru. Secīgā tērpu un tēlu plejādē M.Bulē pēta arhetipus, dzimumu definīcijas, identitāti un virtuozitāti. Deja notiek aplī ar domu iesaistīt auditoriju mērķtiecīgās attiecībās ar izpildītāju, abpusēji pētīt redzēto un redzējušo. „Wonder” aicina būt par liecinieku tam, kā ķermenis izrādes laikā saduras ar tukšo ziņkārības un iespējamību koptelpu. Bez brīnuma mūsu acis ir ciet. 

Biļetes www.bezrindas.lv vai galerijā Istaba.

 

Papildus informācija:

http://michelleboule.wordpress.com/